Мобільний додаток

Книжковий Арсенал підтримує Олега Сенцова

25.05.2019 р., 18:00

Глобальна кампанія #SaveOlegSentsov долучається до щорічного Книжкового Арсеналу.  Як розповіла в ефірі Українського радіо Тетяна Терен, виконавча директорка українського ПЕН-клубу, кампанія спрямована не лише на підтримку українського режисера, але й інший наших співвітчизників, які опинилися в політичному полоні в Російській Федерації.
 

Ведучі:

Дмитро Бєлобров

Вікторія Єрмолаєва

 

В рамках глобальної кампанії на Книжковому Арсеналі вирішили зробити акції, до яких би могли долучитися всі відвідувачі.

"Протягом усіх днів Арсеналу на подвір’ї діє інформаційна стійка з інформацією, з листівками про політв’язнів, окрім того, ми розробили разом з організаторами спеціальну фотозону, де кожен зможе сфотографуватися з найпростішим хештегом #SaveOlegSentsov, і в такий найпростіший спосіб підтримати цю кампанію".

Крім того, сьогодні упродовж дня мають відбутися дві події — читання листів Олега Сенцова за участі відомих громадських та мистецьких діячів — акція "Листи з неволі",  а також презентація книжки оповідань Олега Сенцова "Жизня". На неї запрошено рідних Олега, а також Мар’яну Савку, яка видала цю книжку, читати від імені Олега оповідання будуть Святослав Вакарчук та колега Олега Євген Черніков.

"Несправедливо, що до сьогодні твори Олега перекладали різними мовами, але не було перекладів українською. І ось переклади здійснив відомий письменник Сергій Осока і ми будемо і читати ці оповідання,  і говорити про них, і говорити про Олега не лише як про письменника, а й про режисера, і згадували про нього не лише, як про політв’язня, а і як до талановитого письменника", — говорить Тетяна Терен.

Нагадаємо, Олег Сенцов зараз відбуває покарання в російській колонії в місті Лабитнангі за Полярним колом. Українського режисера схопили в анексованому Криму 2014-го, за рік російський суд ухвалив ув’язнити його на 20 років, звинувативши в тероризмі. Сенцов усе заперечує. 

Слухайте більше про події тут.

Новини по темі