Мобільний додаток

Денісова: через затримання військових ЗСУ бойовиками відкрито кримінальне провадження

23.05.2019 р., 18:43

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що за фактом захоплення у полон 8 українських військових ЗСУ 22 травня на Донбасі відкрите кримінальне провадження.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Відповідні відомості внесено до ЄРДР за фактом вчинення кримінального правопорушення за ст.146 ч.2 КК України (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини — ред.), — повідомила Денісова.

Вона додала, що з метою з’ясування обставин події вже надіслано звернення "до начальника Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ Ігоря Криштуна та до Об’єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих в районі проведення ООС".

Нагадаємо, 22 травня зранку вісім військовослужбовців Збройних сил України були затримані бойовиками збройних формувань Росії на території окупованих районів Донецької області.

Військовий конфлікт на частині Донбасу розпочався у квітні 2014 року. Відтоді на території частини Луганської і Донецької областей проводитися антитерористична операція, а з травня 2018 року — операція Об'єднаних сил.

За даними ООН, в результаті збройного конфлікту на Сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули від 12800 до 13 тисяч осіб. Серед загиблих, зокрема, понад 3300 мирних жителів та приблизно 4000 військовослужбовців української армії. Також загинуло понад 5500 бойовиків, яких підтримує Росія. Багато кого вважають зниклими безвісти.

На фото — Людмила Денісова, facebook.com

Денісова: через затримання військових ЗСУ бойовиками відкрито кримінальне провадження

Новини по темі