Мобільний додаток

В День вишиванки у Києві згадують політв'язнів та депортованих (розклад заходів)

16.05.2019 р., 09:28

День вишиванки сьогодні у Києві пройде під знаком солідарності з політв'язнями. Заходи сконцентруються переважно довкола Верховної Ради. Як повідомляється на офіційній сторінці ГО "Всесвітній день вишиванки", графік заходів на 16 травня буде таким:

10.00 - Відкриття артінсталяції "Вишиванка - одяг вільних". Інсталяцію присвячено Всесвітньому Дню вишиванки та Дню пам'яті жертв політичних репресій. Артоб'єкт символізує в'язничну камеру, в яку ув'язнено вишиванку.

"Таким чином організатори Дня вишиванки намагаються відновити в пам'яті сучасних українців інформацію про українських політв'язнів СРСР, яких засуджували до довічного ув'язнення чи розстрілювали за носіння вишитої сорочки чи спілкування українською мовою. Також автори ідеї привертають увагу громадськості до того, що понад 70 українців сьогодні знаходяться за ґратами в російських в'язницях за вигаданими звинуваченнями та вважаться політичними в'язнями. Крім того, досі в російському полоні перебувають 24 військовослужбовці ВМС України", - пояснюють організатори.

12.00 - відкриття виставки "Вишиванка - символ нескорених" у приміщенні парламенту. Експозиція включає 25 експонатів, серед яких - старовинні вишиті сорочки, рушники, скатерки, вишиті полотна з українською символікою, скриня, що їх українці закопували в землю напередодні операції Вісла та перед засланнями в Сибір, щоб уберегти від знищення.

13.30 - Громадська акція за участі громадськості, відомих культурних діячів та депутатів "Вишиванка - одяг вільних". Учасників запрошують прийти у вишиванках та взяти фото українських політв'язнів. Місце зустрічі площа Конституції біля Веховної Ради України.

22.00 - Телевізійна прем'єра документального фільму про вишиті сорочки "Спадок нації" та ефір з авторами фільму Лесею Воронюк та Олександром Ткачуком на "5 каналі".

Також організація анонсувала низку заходів у Чернівцях - місті, де зародилося це свято.

В День вишиванки у Києві згадують політв'язнів та депортованих (розклад заходів)

Новини по темі