Мобільний додаток

Відновлення переговорів у "нормандському форматі" малоймовірне — Олександр Хара

15.04.2019 р., 19:03

Експерт організації "Майдан закордонних справ" Олександр Хара вважає, що відновлення переговорів у "нормандському форматі" малоймовірне. Про це він заявив в ефірі програми Сьогодні. Ввечері" на Українському радіо.

Ведучі:

Юрій Табаченко

Олена Зелінченко

"Таким чином Франція показала, що є інтерес, і вони не забувають про нас. І загалом у цієї зустрічі є дуже позитивне тло. Всі сказали, що вибори були чесними і прозоримию, і на цьому тлі зустріч пройшла успішно", — зазначає експерт.

Олександр Хара не розділяє оптимізму президента щодо відновлення перемовин у нормандському форматі.
 
"Я не бачу підстав для якогось позитиву і надії для президента. Нормандський формат заблокований не Францією, не Великобританією і не Україною. Ця ситуація склалася з огляду на те, що у Росії вважають, що немає сенсу продовжувати в цьому форматі перемовини, оскільки вони не можуть досягнути своєї мети. Мета їх — це повернення цих територій на їхніх умовах", — вважає експерт.
 
Він наголошує, що метою Росії в "нормандських перемовинах" було повернення територій України на вигідних їй умовах: відмова руху до ЄС та НАТО, зміна курсу, федералізація. 
 
"Зустрічі в трикутнику Франція — Німеччина — Україна відбувалися регулярно, але я не бачу сенсу в дипломатичному туризмі, якщо немає в результаті того, що ми називаємо сухим залишком", — говорить Олександр Хара.
 
При цьому, експерт не радить сподіватися на те, що якщо навіть Володимир Путін піде з поста президента Росії, це припиниться: отримання України назад — пріоритет російської державної політики.
 
Однак, за його словами, Україна навряд чи стане розмінною монетою в стосунках Росії та Заходу.
 
Експерт прокоментував заяву кандидата Володимира Зеленського, який, у свою чергу, пропонує долучити до перемовин інші країни: США, Великобританію і дивується, чому цього досі не було зроблено. 
 
"Це буде надзвичайно складно досягнути і це ускладнить сам процес. Коли обрали президентом США Дональда Трампа, виявилося дуже багато розбіжностей між Євросоюзом і Сполученими Штатами. Трампу Україна не надто цікава, тому він концентрується на таких країнах як Китай, і шукає собі більш рівноцінних партнерів", — підсумував експерт.
 
Президент Петро Порошенко і кандидат в президенти Володимир Зеленський в один день, 12 квітня, але в різний час зустрілися з президентом Франції Емануелем Макроном. Чинний президент Петро Порошенко зробив після зустрічі кілька гучних заяв, одна з яких стосувалась майбутнього прориву перемовин у "нормандському форматі".
 
Повну версію розмови ви можете прослухати за посиланням.
Відновлення переговорів у "нормандському форматі" малоймовірне — Олександр Хара

Новини по темі