Мобільний додаток

Львівські супермаркети допомагають покупцям позбавитися від поліетилеових пакетиків

9.04.2019 р., 14:51

У Львові розпочалась кампанія "Львів без поліетилену", триватиме вона до 3 липня. Суть акції в тому, щоб мінімізувати використання пакувального поліетилену та одноразового пластику в торгових мережах, повідомляє Львівська міська рада.

Сьогодні до акції долучилися 8 торгових мереж, а це близько 100 магазинів. Частина з них прибрали з кас (або обмежити в кількості) поліетиленові пакети-майки і пропонують за зниженою ціною еко-торбинки і паперові пакети, заохочують бонусами та подарунками за вияв еко-свідомості. Також в деяких крамницях пропонують брати брудні овочі багаторазовою силіконовою рукавичкою, найчастіше упаковку замінюють на паперову а замість пластикових контейнерів для готової продукції, дають паперові з дерев'яними приборами.

"Мета нашої кампанії — це, з одного боку, максимально промоціювати, що Львів ходить на закупи зі своїми торбинками, а з іншого — ми хочемо поетапно відмовитися від поліетилену не лише у супермаркетах. Також хочемо промоціювати правильний стосунок з навколишнім середовищем, бо нагадаю: середня тривалість використання поліетиленового пакету займає 20−30 хв, а його шкода від нього триває близько 100 років. Тому ми дякуємо всім, хто долучився до кампанії", — розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Така ініціатива також стимулює місцевих виробників: на сьогодні, за інформацією чиновників, вже 10 суб’єктів підприємництва почали свій бізнес, зосередившись на виготовленні сумок і багаторазових пакетів. 

Акцію місцева влада проводить спільно з ГО Zero Waste Lviv.

Нагадаємо, тонкі одноразові поліетиленові пакети завдають неабиякої шкоди довкіллю. У середньому тривалість використання поліетиленового пакету складає 20−30 хв, проте в довкіллі чи на сміттєзвалищі цей пакет "проживе" ще кількасот років. Поліетиленові пакети зроблені з невідновлюваних ресурсів і впливають на зміну клімату.

Фото: Львівська міська рада

Львівські супермаркети допомагають покупцям позбавитися від поліетилеових пакетиків

Новини по темі