Мобільний додаток

Куди сходити: виставка наївного живопису Дмитра Молдованова "Порядок хаосу"

22.03.2019 р., 17:09

Про виставку Дмитра Молдованова "Порядок хаосу" в ефірі програми "ART-Панорама" розповів засновник Я-Галереї, мистецтвознавець Павло Гудімов.

Ведуча:

Наталія Тищенко

Павло Гудімов – засновник Я-Галереї, мистецтвознавець запрошує нас цього разу відвідати виставку художника, який працює в жанрі наївного мистецтва.

У столичній Я-Галереї триває виставка "Порядок хаосу" Дмитра Молдованова – художника, який працює у жанрі наївного мистецтва. Сама назва виставки  одразу спантеличує нашу свідомість, адже ці два поняття дуже різні.

"Заперечення: порядок – це щось стабільне, точне – і хаос – щось неспокійне, антипод порядку, протидія. Тому це будуть філософські роздуми на величезних полотнах масштабного художника Дмитра Молдованова, який не просто давно працює у цьому форматі – він уже давно вилазить за межі цього формату, як своїми темами, так і своєю технікою", – розповів засновник Я-Галереї Павло Гудімов.

Дмитро Молдаванов не називає себе художником. Він експерементує з кольорами і відмовляється словами характеризувати свою творчість. Для нього головне, щоб художник як професіонал умів керувати емоціями глядачів. Тому своїм поціновувачам бажає, щоб вони відчували мистецтво не розумом, а серцем.

"Він дуже незвичний художник. Він працює у дуже різних техніках. Іноді він створює різні інсталяції, а зараз він планує створити саманну скульптуру, тобто з суміші глини і соломи. Але більше за все він проявлений якраз у таких живописних полотнах. Він представник так званого нового наїву", – пояснив Павло Гудімов.

Створюючи свій проект "Порядок хаосу" Дмитро Молдованов навіть вигадав притчу.

"Його виставка починається з такої собі притчі, яку він склав про башмачника, чоботаря, що усе життя працював і робив для людей взуття, і вони ходили у тому взутті. А наприкінці свого життя він зрозумів, що не треба було робити це взуття, тому що треба ходити босим, щоб відчувати землю та енергію землі. І він зняв взуття і почав ходити босоніж", – поділився Павло Гудімов.

Виставка Дмитра Молдованова "Порядок хаосу" триватиме в Я-Галереї до 8 квітня.

Нагадаємо, у Харкові відбудеться міжнародний музичний фестиваль, присвячений Моцарту.

Фото Я-Галерея

Куди сходити: виставка наївного живопису Дмитра Молдованова "Порядок хаосу"

Новини по темі