Мобільний додаток

Як не захворіти на цистит – поради гінеколога

20.03.2019 р., 11:02

Є стереотип, що цистит виникає від переохолодження. Наскільки це правда, і чи можна убезпечити себе від циститу, в ефірі програми "Без стереотипів" розповіла лікар-акушер, гінеколог, онколог Ліна Ірха.

Ведуча:

Ірина Коваль

Існує така думка, що від циститу страждають саме з пізньої осені і до весни, коли холодно. З дитинства старші люди розповідали малим та молодим, що не можна сидіти на холодному, вдома треба ходити в шкарпетках, щоб не змерзли ноги, і необхідно берегтися від холоду.

Якщо ж не будете дотримуватися цих правил, можете на власному досвіді дізнатися, що таке запалення сечового міхура. Але чомусь найчастіше жінки з циститом звертаються до лікарів саме в теплу пору року.

Лікар-гінеколог Ліна Ірха стверджує: те, що цистит виникає від переохолодження – це правда, але тільки частково.

"Цистит не викликається самим переохолодженням. Цистит викликаний бактеріальною флорою, такими мікроорганізмами, як стафілококи, стрептококи, ешеріхія колі, гриби та інші мікроорганізми. Усі вони умовно патогенні, – пояснила лікарка. – Це означає, що усі вони в організмі існують, але у невеликій кількості. І при якихось несприятливих факторах, наприклад, при послабленні імунітету, вони потрапляють у сечовий міхур і викликають там запалення. Тому переохолодження – це просто фактор, який знижує імунітет".

Цистит – це дівчача хвороба. Лише 3% чоловіків відчули це на собі.

Переохолодження сприяє зниженню імунітету. У свою чергу, бактерії та інфекції будуть переможцями. А щоб не захворіти, потрібно подбати про себе.

1. Пийте більше води.

2. Не терпіть, і йдіть до туалету тоді, коли вам хочеться.

3. Збільшіть у раціоні кількість вітаміну С та натуральних пробіотиків.

Для цього лікарі пропонують щодня вживати кефір, йогурт та квашену капусту.

4. Пам’ятайте про гігієну.

Якщо користуєтеся тампонами під час критичних днів, вони мають бути якісні. Нижня білизна має бути тільки з натуральних тканин.

Перед "іграми для дорослих" треба обов’язково прийняти душ. Не варто експериментувати з еротичними сценами на пляжі, у різних водоймах та саунах, бо зазвичай все закінчується саме інфекцією.

І знайте: цистит потрібно вилікувати. Бо якщо це буде лише спроба, він повернеться знову і перейде в хронічний.

Раніше лікар-онколог розповів, як попередити рак.

Фото ТСН

Як не захворіти на цистит – поради гінеколога

Новини по темі