Мобільний додаток

Посли країн "Великої сімки" назвали пріоритетні реформи в Україні

29.01.2019 р., 14:33

Група послів "Великої сімки" (G7) визначила ключові реформи в Україні, які будуть просуватися та підтримуватися під час головування Франції в міжнародному клубі.

Про це повідомляється у Twitter групи підтримки послів G7.

Серед ключових реформ названі створення Антикорупційного суду, імплементація закону про національну безпеку, децентралізація тощо.

Нагадаємо, на початку минулого року у G7 називали такі найбільш пріоритетні реформи для України на 2018 рік.

Верховенство права та боротьба з корупцією

    Створення незалежного Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеційської комісії.
    Забезпечення незалежності, ефективності та спроможності національних інституцій, що борються з корупцією; покращення функціонування системи електронного декларування для державних службовців та політичних партій та зняття вимог е-декларування для активістів боротьби з корупцією.
    Завершення оновлення судової системи, посилення підзвітності та незалежності судів, моніторинг впровадження судової реформи та продовження реформи Генеральної прокуратури.

Економічне зростання

    Реформування Державної податкової служби, митної служби та фінансової поліції та збереження фіскальної стабільності.
    Впровадження подальшої дерегуляції у поєднанні з приватизацією державних підприємств і банків та покращення корпоративного управління на державних підприємствах.
    Впровадження принципів Третього енергетичного пакету ЄС, забезпечення ефективного корпоративного управління НАК "Нафтогаз України" та інших енергетичних державних підприємств, продовження диверсифікації постачання енергії та покращення ядерної безпеки.
    Забезпечення виконання умов програми МВФ та закладання законодавчих основ земельної реформи.

Ефективне управління

    Впровадження ефективної реформи децентралізації.
    Продовження всебічних реформ виборчої системи відповідно до визначених європейських зобов’язань та стандартів, що передбачає мінімум рік для впровадження перед виборами 2019 року.
    Розгортання реформи державного управління та заповнення низки урядових вакансій якісними кандидатами, включаючи членів Центральної виборчої комісії, аудиторів НАБУ, голови НБУ, уповноваженого з прав людини та регуляторів енергетики.

Розвиток людського капіталу

    Впровадження щойно прийнятої на законодавчому рівні системи охорони здоров’я громадян, у тому числі в сільській місцевості.
    Гарантування, наскільки це можливо, захисту людей, що постраждали від конфлікту з обох сторін лінії розмежування, їх свободи пересування та доступу до основних послуг, включаючи пенсії та соціальні виплати.
    Продовження впровадження пенсійної реформи.

Безпека та оборона

    Прийняття законодавства та створення належних можливостей для управління, щоб забезпечити виконання основних цілей, викладених у Стратегічному оборонному бюлетені, які включають: успішний перехід до цивільно- та демократично підзвітних Збройних сил України до кінця 2020 року; впровадження прозорого процесу складання оборонного бюджету та проведення закупівель, а також підзвітних міжнародних транзакцій.
    Продовження реформи безпеки громадського сектору, зокрема поліції та служб безпеки.

Нагадаємо, наприкінці 2018 року глави МЗС країн "Великої сімки" засудили дії Росії у Керченській протоці і закликали відпустити українських моряків та повернути кораблі.

Посли країн "Великої сімки" назвали пріоритетні реформи в Україні

Новини по темі