У Києві відбудеться презентація Рушника національної єдності

У Києві відбудеться презентація Рушника національної єдності

Рушник національної єдності вже у Києві, від сьогодні його можна побачити поряд із Києво-Печерською Лаврою. Чим особлива акція розповіла в програмі "Культура.Live"  авторка ідеї створення рушника Тамара Степаненко.

Ведучі:

Людмила Ляхевич, Данііл Самсонов

До 100-річчя від Дня Соборності України сьогодні о 12.00 у дзвіниці Успенського собору в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику за підтримки Міністерства культури відбудеться презентація Рушника Національної Єдності. Захід стане початком презентації рушника в кожній області України. 

Авторка ідеї створення Рушника Національної єдності розповіла, що український рушник є важливим символом для кожного українця.

"У світі немає нації, яка б так завдячувала своїй долі рушнику. Він поряд від народження і до смерті. Узор рушника розробила українська художниця Олександра Теліженко, яка заклала в нього всі необхідні важливі коди та знаки. Його довжина складає 9 метрів, і ця цифра теж не випадкова, адже за нумерологією вона є цифрою достатку і взагалі дуже потужним знаком", — зазначила Степаненко.

За словами Тамари Степаненко, на рушнику зображено три потужні періоди.

"Це минуле, сьогодення і майбуття. Минуле на рушнику представляє Трипілля, Київська Русь. Сьогодення на ньому показує Дерево життя, на якому є 27 квіточок, що символізують адміністративно-територіальний поділ України. Майбуття представляють зірки та космос", —  розповіла Степаненко.

Тамара Степаненко зауважила, що для вишивки Рушника Національної Єдності використовували традиційну українську вишивку та різні кольори. 

"На жаль, поки в нас немає Музею рушника, проте маю надію, що зусиллями громади нам вдасться його збудувати. В ньому закладена ціла історія, яка буде передаватися наступним поколінням. Рушник має свій паспорт, де відображено все: від задуму до його закінчення", — додала Степаненко.

Авторка ідеї створення Рушника Національної Єдності поділилася, що є бажання створити безкоштовну школу вишивання для всіх, хто бажає навчитися цього.

"Багато хто не вірив, що нам таки вдасться довести до кінця ідею створення рушника, однак ми з цим впоралися. Тепер рушник поїде до тих людей, які його вишивали", — повідомила Степаненко.

Прослухати детальніше можете за посиланням

Нагадаємо, що сьогодні о 12.00 в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбудеться презентація Рушника Національної Єдності. Метою заходу є об'єднання суспільства навколо давніх українських традицій та показати єдність нашого народу.

Фото — ФБ сторінка Рушник Національної  Єдності