war

У Києві стартує виставка "На пошану музею, з любов'ю до міста"

15.01.2019 р., 09:30

У Києві сьогодні стартує виставка "На пошану музею, з любов'ю до міста". Київ і кияни третього тисячоліття: як музейні колекції конструюють цілісний мистецький погляд на мінливість міського життя. Про це в програмі "Культура.Live" говорили з кураторкою виставки живопису, графіки та скульптури "На пошану музею, з любов’ю до міста" в Музеї історії міста Києва Катериною Липою.

Ведучі:

Василь Шандро, Олена Гусейнова

Кураторка виставки розповіла, що перед Новим роком музею виповнилося 40 років, тому ця подія є ще одним привітанням вже від художників. 

"Виставка була задумана, тому що місто змінюється надзвичайно швидко і я подумала, що варто попросити художників подарувати щось із своїх робіт, бо вони фіксують всі зміни. Принцип відбору на цю виставку була не чистота жанру, тобто будь-яка мистецька рефлексія", — сказала Липа.

За словами Катерини Липи, роботи, які представлені на виставці, виконані протягом останніх років та уособлюють 21 століття.

"Деякі художники створили роботи спеціально для виставки. Ми отримали по одній роботі від кожного автора, тому вийшла така собі мікро експозиція 9 художників сучасності. Десятий художник -  це класик української скульптури Михайло Лисенко", — говорила Липа. 

Кураторка виставки "На пошану музею, з любов'ю до міста" поділилася іменами цих художників.

"Це монументалістка Лариса Піша, театральна художниця Катерина Косьяненко, живописець Анна Духовична, скульпторка Світлана Карунська, один з кращих офортистів В'ячеслав Снісаренко, графіки Гліб Вишеславський, Олеся Джураєва, і Світлана Фесенко та живописець Іван Григор'єв", — розповіла Липа.

Катерина Липа додала, що митці зображали зворотній бік центру, вулицю Антоновича, Протасів Яр, Либідську, тобто старий Київ, де яскраво можна побачити злам та мішання старої і модерної забудови.

"Зараз люди малюють своє оточення, рефлексії на тему міста, які інколи зовсім відірвані від реальності. Сьогодні о 18.00 відкриється ця виставка. До неї можна буде долучатися до 29 січня, а 19 січня на Водохреща о 12.00 запрошую в Музей історії міста Києва на кураторську екскурсію",  — зауважила Липа.

Крім того, кураторка виставки зазначила, що пересіяний киянин зможе зіскочити з "білчиного колеса" та шаленого ритму життя — і побачити, що в сучасному місті присутня візуальна естетика.

Нагадаємо, що виставка "На пошану музею, з любов'ю до міста" стартує сьогодні о 18.00 в Музеї історії міста Києва. Виставка триватиме до 29 січня.

Прослухати детальніше можете за посиланням

Фото — ФБ сторінка Музей історії Києва

У Києві стартує виставка "На пошану музею, з любов'ю до міста"

Новини по темі