Мобільний додаток

Біологиня розповіла, чи рятує цибуля від грипу

26.12.2018 р., 10:40

Ідея їсти сирі цибулю і часник, розкладати розрізані цибулини в хаті, носити часник на шиї і класти в шкарпетки - давні практики, поширені від Китаю до Америки. Чи вони дієві? Чи треба всю зиму їсти цибулю? Дізнаємося в програмі "ФізКультура".

Ведуча:

Дарія Озерна

Цибуля не рятує від грипу. Цибуля і часник містять сірковмісні леткі сполуки: тіосульфонати та  метил сульфоксиди. Саме через них ми відчуваємо запах і плачемо, коли нарізаємо цибулю. Для того, щоб ці сполуки утворилися, слід пошкодити цибулину. Це активує ферменти алінази, які вивільняють смердючі речовини. В природі вони мають відлякувати тварин. Сірковмісні сполуки приєднуються до гемоглобіну і від'єднуються в легенях та видихаються. Саме тому жуйка чи зубна паста не перебивають запах з роту. Він йде з крові та легень. Навіть як покласти сирий часник чи цибулю в шкарпетки, згодом ми відчуємо їх смак у роті. Ароматичні сполуки поширилися кров'ю і дійшли до язика.

Що корисного міститься в цибулі? Крім сірковмісних сполук, цибуля містить кверцетин — речовину, якій виробники біологічних активних добавок і ліків приписують чарівні ефекти. Кверцетин справді запускає сигнальні каскади омолодження. Також цибуля містить інші флавоноїди, вітамін С, а зелена цибуля багата на магній, як і вся зелена городина.

Вірус важко вбити. Віруси живуть і розмножуються лише в наших клітинах. Їх можна або вбити разом із клітиною або нейтралізувати антитілами імунної системи. Просто леткі сполуки, які циркулюють разом з гемоглобіном кров'ю їх не вб'ють. Немає підтвердження тому, що цибуля запобігає вірусним хворобам. Проте, цибуля дійсно корисна як джерело активних речовин та вітаміну С. А ще вона тримає своїм запахом інших людей на відстані. Може тим і знижує ймовірність передачі вірусів.

Не вилучайте з раціону цибулю. Якщо вам зле після сирої цибулі чи не до смаку її запах, не виключайте цибулю зі свого раціону. Тушкована зелена цибуля і порей є прекрасним джерелом вітамінів та мікроелементів, проте вже не мають сірковмісних запашних сполук, які не конче нам і потрібні.

Як захиститися від вірусів? Наразі від вірусу грипу найефективніше захищає щеплення, а від всіх вірусних хвороб — миття рук, уникнення переохолодження, повноцінний сон і харчування. Пам'ятайте, більшість застуд — це вірусні хвороби, їх не лікують антибіотиками. Вірусні хвороби лікують лише спокоєм та теплим чаєм.

Прослухати детальніше можете за посиланням

Новини по темі