Мобільний додаток

Волонтер Андрій Римарук розповів, чому бійці звільняються з лав ЗСУ

17.09.2018 р., 09:09

Масове звільнення військовослужбовців з лав Збройних Сил прокоментував в ефірі Українського радіо у програмі "Сьогодні. Зранку" представник ГО "Повернись живим" Андрій Римарук.

В Україні цьогоріч очікується звільнення майже 30 тисяч солдатів та офіцерів. Причиною свого звільненення 36 % військовослужбовців називають низьку зарплату. Це велика цифра?

Андрій Римарук: якщо цю цифру переформатувати у кількість бойових підрозділів, наприклад, якщо взяти 30 тисяч військовослужбовців, це - 5 бойових бригад, стільки бійців нині тримають оборону від Широкиного до Авдіївки. У цьому сенсі ця цифра лякає, але якщо подивитися на інші європейські країни, наприклад, Англію, недоукомплектованість бойових підрозділів країни складає більше 30 %. Оновлення кадрів відбувається в усіх європейських країнах.

Чи не здається вам, що з армії йдуть найдосвідченіші бійці?

Андрій Римарук: ситуація така, що кожна людина має свої амбіції, у кожної людини свій характер, комусь не вистачає зарплати, хтось йде, тому ще немає активних бойоих дій, хтось залишає службу заради родини. Але я переконаний, що військовий не повинен отримувати таку зарплату, як охоронець у супермаркеті.

Ще один важливий момент - соціальна захищеність. Нині є великі проблеми з наданням житла військовослужбовцям, ті, хто прослужили 10-15 років, не можуть отримати житло. Це питання поступово починає вирішуватися, але не так швидко, як хотілося б.

Якщо поглянути на цю проблему у розрізі того документа, який підписав президент у 2016 році - це Стратегічний оборонний бюлетень України, який визначає цілі оборонної реформи, то там прописано по пунктам, що має бути виконано, але деякі пункти взагалі не виконуються. Зі сторони журналістів, громадськості повинен бути громадський контроль за виконанням ЗСУ впровадження цього документа.

Прослухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Волонтер Андрій Римарук розповів, чому бійці звільняються з лав ЗСУ

Новини по темі