Цього тижня в Україні відзначали Міжнародний день голокосту ромів (аудіо)

Цього тижня в Україні відзначали Міжнародний день голокосту ромів (аудіо)

Цього тижня в Україні відзначали Міжнародний день голокосту ромів. Як розповіла заступник директора Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації державної міграційної служби Олена Палієнко, в Україні збільшилась кількість представників ромської національності, які отримали паспорти.

Загалом, за її словами, ситуація із документуванням ромів, як і раніше, залишається складною. Відсутність документів позбавляє ромів можливості отримувати державну підтримку, офіційно влаштовуватися на роботу.

З якими проблемами стикаються представники ромської національності в Україні та як їх можна вирішити — у темі розбиралася Юлія Конішевська:

"З'ясувати, яка точна кількість представників ромської національності проживає на території України, неможливо, адже більшість із них не мають реєстрації та будь-яких ідентифікуючих документів, - каже представник омбудсмана з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига. За його словами, не виконується національна стратегія інтеграції ромів в українське суспільство, і це, серед іншого, призводить до конфліктних ситуацій навколо громад ромів.

Зокрема, за словами голови столичної поліції Андрія Крищенка, правоохоронці неодноразово фіксували порушення правопорядку в таборі ромів на лисій горі у Києві. Як розповів глава Нацполіції Сергій Князєв, цього року до правоохоронних органів надійшло шість повідомлень про напади на поселення ромів, внаслідок чого одна людина загинула. Усчі випадки насильництва розслідуються, каже представницяі МВС Наталія Бородич.

За останні півтора року паспорт громаднина України отримали майже 5 тисяч осіб ромської національності. Про це розповіла заступник директора Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації Державної міграційної служби Олена Палієнко. Основна причина неможливості отримати документ — відсутність свідоцтва про народження, а також — недостатня поінформованість громади, каже посадовець.

Стратегію інтеграції ромів в українське суспільство потрібно скасувати, тому що вона не є ефективною, каже голова правління Одеського обласного ромського конгресу, секретар Ромської ради України Сергій Єрмошкін. За його словами, щоб документ працював - потрібно залучати представників ромської громади до його створення і обговорення".

Юлія Конішевська. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Останні новини
"Сподіваюся, що переговори почнуться в червні" ―  посол ЄС в Україні  про вступ України в ЄС
"Сподіваюся, що переговори почнуться в червні" ― посол ЄС в Україні про вступ України в ЄС
Гривневі депозити користуються попитом – Самойлюк
Гривневі депозити користуються попитом – Самойлюк
Мить перед розлукою: Kalush, Balsam та Adam спільно видали сингл "Останній раз"
Мить перед розлукою: Kalush, Balsam та Adam спільно видали сингл "Останній раз"
"Цілком ймовірно, що він може залишитися міністром" ― Загородній про Сольського, якого взяли під варту
"Цілком ймовірно, що він може залишитися міністром" ― Загородній про Сольського, якого взяли під варту
Дивитися в темряву: Roxolana видала сингл "Сміливі мають щастя"
Дивитися в темряву: Roxolana видала сингл "Сміливі мають щастя"
Новини по темі
До війни у Маріуполі було 530 тисяч людей, а зараз 80 тисяч — Андрющенко
"Світ знав, але не хотів сваритися з СРСР": як ОУН та УНР в екзилі привертали увагу до Голодомору
Психолог Горностай, історик Охріменко та соціолог Грушецький про тінь трагічних подій, зокрема, Голокосту
Історії Інни Майданик та Басі Ройтберг, які пережили Голокост
Українські діти для путіна є інструментарієм реалізації політики геноциду – Філіпішина