Мобільний додаток

Олександр Павліченко: Росія використовує наших політв'язнів для торгу і шантажу

21.06.2018 р., 18:46

Чи можливе примусове годування Олега Сенцова і як трактувати заяву російського омбудсмена Тетяни Москалькової  про так би мовити лікувальне голодування нашого політв'язня, прокоментував в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" виконавчий директор УГСПЛ Олександр Павліченко.

Передусім, мабуть, треба, щоб був якийсь незалежний контроль за цією ситуацією, якого вочевидь немає. Відмовитися від примусового годування не можна, бо на те воно і примусове, бо здійснюється попри волю особи, яку годують. Про що каже ця ситуація? Однозначно, що тут є втручання в право Олега Сенцова не бути підданим катуванню і нелюдському і такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню. Це стаття 3 Європейської конвенції, яка ратифікована Росією, зокрема. Ми бачимо, що у випадку найгіршої розв'язки цієї ситуації може бути і право на життя порушене. Разом з тим є право на приватність у Сенцова. Він має право оголошувати голодування чи ні. І держава не має права втручатися в цю приватність до певної межі, поки не настає відповідальність.  

Сьогоднішня телефонна розмова Президента України Петра Порошенка з президентом Росії Владіміром Путіним щодо звільнення наших політв'язнів наскільки є перспективною і чого ми можемо очікувати після неї?

Ми знаємо, що в будь-якому випадку рішення лежить не в юридичній площині, а в політичній. Тобто це має бути результатом політичних домовленостей і вираження політичної волі. На сьогоднішній день спрогнозувати якість цієї політичної волі і результат, на жаль, неможливо. Ми бачимо, що Кремлю вигідно мати цих заручників і вони використовують їх для певного шантажу і щоб ситуація перебувала в напруженому стані. Це є фактично заручники політичного торгу, захоплені Російською Федерацією.

Олександр Павліченко: Росія використовує наших політв'язнів для торгу і шантажу

Новини по темі