Мобільний додаток

СБУ заборонила в’їзд до України 60 громадянам Росії, висланим із США

1.04.2018 р., 10:15
Служба безпеки України закрила в’їзд в Україну 60 громадянам РФ, яких видворено зі Сполучених Штатів Америки, за причетність до діяльності спецслужб країни агресора. Їхня діяльність визнана не сумісною зі статусом дипломата.
 
Про це повідомляє прес-центр СБ України.
 
"Заборона на п’ять років стосується 48 дипломатів посольства Росії та 12 осіб з Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку, яких було вислано зі США 26 березня", йдеться у повідомленні спецслужби.
 
Зазначимо, 27 березня СБУ закрила в’їзд 23 громадянам Росії, причетним до розвідувальних служб РФ, яких видворено з Великобританії у зв'язку з отруєнням Сергія Скрипаля та його доньки.
 
Голова СБУ Василь Грицак зазначав, що їхня діяльність є зухвалим знущанням над однією з ключових функцій дипломатичного представництва, визначених Віденською конвенцією про дипломатичні відносини 1961 року.
 
Акцентуючи увагу на досвіді України у протидії гібридній агресії РФ, Василь Грицак наголосив, що російські розвідники під прикриттям дипломатів все частіше вдаються до цинічних провокацій, спрямованих на підрив основ міжнародної стабільності та безпеки.
 
Нагадаємо, 5 березня у британському Солсбері був отруєний колишній подвійний агент, екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. 
 
Британський прем'єр Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи "Новічок", яка розроблена в РФ.
 
Уряд Великої Британії оголосив про депортацію 23 російських дипломатів і припинення контактів з РФ на високому рівні. 
 
США, Канада та десятки європейських країн оголосили про вислання російських дипломатів. 
 
Зокрема, Сполучені Штати вислали 48 російських чиновників, які працюють у двосторонній дипломатичній місії Росії в Сполучених Штатах і 12 представників спецслужб з Місії РФ при ООН. У Держдепі наголосили, що останні "зловживали своїми правами на проживання" в Сполучених Штатах.
 
Україна вислала 13 російських дипломатів.
 
Росія відповіла на це дзеркальними діями.

Новини по темі