Мобільний додаток

Українців закликають приєднатися до "Години Землі"

24.03.2018 р., 10:21

Сьогодні людство проводить Всесвітню акцію "Година Землі", яка щороку в останню суботу березня об’єднує всіх, кому небайдуже майбутнє планети.

Про це повідомляє Укрінформ.

"О 20:30 мільйони людей по всьому світу на годину символічно вимикають світло в домівках та на робочих місцях, беручи на себе зобов’язання піклуватися про природу щодня", - йдеться в повідомленні інформагентства.

"Година Землі" була започаткована в Сіднеї (Австралія) у 2007 році. Тоді понад 2 мільйони приватних будинків та організацій одночасно вимкнули світло на одну годину. Вже через рік до цієї ініціативи долучилися понад 100 мільйонів людей у 35 країнах.

Вже традиційно ця подія супроводжується виключенням світла та підсвітки й кількох споруд світового значення, як Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку, Тріумфальної арки у Парижі, Оперного театру у Сіднеї тощо. У 2017 році понад 12 тисяч місцевих та національних визначних споруд вимкнули світло під час Години Землі.

Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році. Тогоріч до акції долучилися 16 міст та містечок. У 2017 році вже понад 75 міст нашої країни разом зі столицею приєдналися до світової спільноти, вимкнувши світло на відомих спорудах та закликавши жителів до активних дій за майбутнє Землі.

З-поміж відомих українських споруд та пам’яток, які опинилися на одну годину у темряві - Хрещатик, Софійський та Михайлівський собори, Києво-Печерська лавра у Києві, Театр опери та балету в Одесі, Свято-Успенський собор в Полтаві, Тернопільський та Луцький замки та багато інших.

Нагадаємо, з року в рік кампанія "Година Землі", ініційована та координована Всесвітнім фондом природи (WWF), набирає обертів. До неї приєднуються сотні мільйонів людей з усього світу. Кампанія отримала надзвичайну популярність від першої акції 2007 року, коли взяло участь лише одне місто (Сідней), і до нині, коли у ній беруть участь 2500 міст із 135 країн. Вже понад 1,8 мільярда землян бажають щось конкретно зробити для захисту майбутнього планети Земля.

Українців закликають приєднатися до "Години Землі"

Новини по темі