Мобільний додаток

Трамп висунув умови зустрічі з Кім Чен Ином

10.03.2018 р., 15:15

Президент США Дональд Трамп готовий зустрітися з лідером КНДР Кім Чен Ином лише за умови конкретних дій з його боку, повідомив Білий дім.

США не збираються робити поступок Північній Кореї щодо її ядерної програми, повідомляє DW.

Очікувана зустріч президента США Дональда Трампа з Кім Чен Ином відбудеться за умови "конкретних дій" з боку лідера Північної Кореї, заявили у Білому домі у п'ятницю, 9 березня. "Ми не збираємося проводити цю зустріч, поки не побачимо конкретні дії, які відповідають словам і риториці Півночої Кореї", - заявила речниця Білого дому Сара Сандерс.

Вона зазначила, що США робитимуть "нульові поступки", а Північна Корея має дати "основні обіцянки" щодо денуклеаризації півострова, припинення випробувань балістичних ракет, а також прийняття проведення регулярних військових навчань між США та Південною Кореєю.

За словами Сандерс, Трамп дуже сподівається на подальший прогрес у переговорах щодо зупинення ядерної програми КНДР. Дональд Трамп зазначив важливість можливих переговорів з лідером Північної Кореї. "Угода з Північною Кореєю дуже важлива, і, якщо вона буде завершена, це буде дуже добре для світу. Час і місце будуть визначені", - написав Дональд Трамп в Twitter.

Донині жоден чинний президент США не зустрічався з лідерами Північної Кореї та не відвідував цю країну. Кім Чен Ір, батько Кім Чен Ина, у 2000 році запрошував тодішнього президента США Білла Клінтона на зустріч із главою Південної Кореї. Клінтон відвідав КНДР тільки після свого президентства, щоб обговорити звільнення американських громадян, яких утримували в цій країні. Аналогічний візит до КНДР здійснював свого часу після завершення свого президентства ще один колишній президент США Джиммі Картер.

Остання зустріч на високому рівні між представниками США та КНДР відбулася у 2010 році. Тодішня держсекретарка США Мадлен Олбрайт провела переговори у Пхеньяні з Кім Чен Іром, батьком Кім Чен Ина.

Новини по темі