Мобільний додаток

У Полтаві урочисто відзначили 100-річчя Тризуба (аудіо)

25.02.2018 р., 18:06

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулися урочисті заходи з нагоди 100-річчя затвердження Тризуба державним гербом Української Народної Республіки.

Розповідає наша кореспондентка Наталя Очкань:

"Тризуб у тому вигляді, який 25 лютого 1918 року Українська Центральна Рада прийняла за герб Української Народної Республіки, має авторство. За основу взяли екскіз, що виконав відомий український архітектор, художник Василь Кричевський, говорить науковий співробітник полтавського краєзнавчого музею Наталя Кузьменко.

Краєзнавчий музей у Полтаві, де сьогодні організували урочистості з нагоди 100-річчя затвердження Тризуба держаним гербом УНР, носить ім'я Василя Кричевського. Бо саме він проектував цю будівлю. Кількасотлітній будинок із орнаментами зовні, виконаний у стилі українського модерну. Усередині він нагадує церкву, а коли споглянути з висоти пташиного польоту, то чітко бачимо - будівля має форму того ж тризуба.

Наталя Кузьменко говорить, що з найдавніших часів тризуб шанується як магічний знак, оберіг. Це зображення археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих першими століттями нашої ери. На історичних українських землях знак відомий з ІІ ст. Існує до 30 теорій походження і значення тризуба. Це і сокіл, і якір, і символ триєдності світу".

Наталя Очкань. Полтава. Українське радіо.


Прослухати репортаж:


Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

У Полтаві урочисто відзначили 100-річчя Тризуба (аудіо)

Новини по темі