Мобільний додаток

Стокгольмський арбітраж знизив вартість російського газу для України

9.02.2018 р., 12:37

Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, вартість російського газу для НАК "Нафтогаз України" буде нижчою на $20 - 50 за тисячу кубометрів порівняно зі старою формульною ціною.

Про це повідомив головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ціна за зміненим контрактом буде істотно нижче ціни за старою формулою. Зараз різниця становить близько $20. Проте ця сума коливатиметься залежно від сезону. У другому кварталі різниця сягатиме $50, тому що в теплу пору року ринкові ціни на газ падають. Раніше формула була прив'язана до нафтопродуктів і не відображала ринкові тенденції в Європі", - сказав Вітренко. Чиновник зазначив, що вартість російського газу для "Нафтогазу" з урахуванням рішення Стокгольмського арбітражу на $20 - 30 нижча від вартості газу, що закуповується на ринку Німеччини. Це відбувається за рахунок виключення транспортної складової. За словами Вітренка, рішення арбітражу зобов'язує "Нафтогаз" закупити за принципом "бери або плати" у "Газпрому" в 2018 році 4 млрд кубометрів газу. Ці поставки можуть розпочатися з березня.

"Рішення Стокгольмського арбітражу базується на принципі, що ми повинні купувати у росіян половину своїх річних потреб у імпорті", - пояснив Юрій Вітренко.

Раніше голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв попереджав, що НАК "Нафтогаз України" може почати купувати природний газу у російського "Газпрому" вже в березні. За його словами, Україна планує закупити в 2018 році 4 - 5 млрд кубометрів газу в Росії.

У Міненерговугілля на це відповіли, що фінансовий план НАК "Нафтогаз України" не враховує можливості закупівлі газу в "Газпрому".

На 9 лютого 2018 року Україна не купує в Росії газ уже 2 роки та 75 днів.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення на користь НАК "Нафтогаз України" в суперечці з "Газпромом", відхиливши вимоги "Газпрому" за пунктом "бери або плати" на суму $56 млрд у 2012 - 2017 роках, та знизив ціну за російський газ для "Нафтогазу" на 27,4% - з $485 до $352 за тисячу кубометрів. "Нафтогаз" також домігся зменшення обов'язкових річних обсягів купівлі газу більше, ніж удесятеро відповідно до своїх потреб.

"Газпром" стверджує, що "Нафтогаз" має сплатити Росії $2 млрд.

"Нафтогаз" вимагає від "Газпрому" $16 млрд за транзит газу.

У 2017 році Україна збільшила імпорт газу з ЄС на 26,8% порівняно з 2016 роком - до 14,05 млрд кубометрів.

Стокгольмський арбітраж знизив вартість російського газу для України

Новини по темі