Мобільний додаток

Верховний комісар ОБСЄ підтримав двомовну освіту на Закарпатті

9.02.2018 р., 10:53

Верховний комісар ОБСЄ з питань національних меншин Ламберто Заньєр за підсумками візиту до Закарпаття виступив із заявою на підтримку двомовної освіти в Україні.

Про це повідомляє прес-служба ОБСЄ.

Комісар Заньєр відвідав Ужгород, село Соломоново, Мукачево та Берегово.

Верховний комісар звернув особливу увагу на проблеми меншин у галузі освіти. Він обмінявся думками щодо способів впровадження недавно прийнятого в Україні закону про освіту з владою, представниками національних меншин та освітянами.

Ламберто Заньєр відвідав пілотну школу в регіоні, де вже впроваджується двомовне навчання. "Двомовна освіта є ефективним способом знайти баланс між збереженням і просуванням ідентичності меншин, а також сприяє успішній соціальній інтеграції через посилення ролі державної мови", - сказав він.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав Закон "Про освіту", який розкритикували Угорщина та Румунія через статтю про освіту державною мовою.

МЗС Угорщини погрожувало заблокувати всі майбутні зближення України з ЄС через новий закон про освіту.

МЗС України направило Закон "Про освіту" на експертизу до Венеціанської комісії та пояснило, як новий освітній закон розширить права нацменшин. Венеційська комісія не підтримала закиди Угорщини щодо українського освітнього закону. В ЄС згодні, що освітній закон не порушує угоду про асоціацію.

7 лютого Україна та Угорщина провели, на думку українського МЗС, успішні переговори щодо "мовного" питання та прикордонного контролю.

Верховний комісар ОБСЄ підтримав двомовну освіту на Закарпатті

Новини по темі