Мобільний додаток

У Венесуелі не спадає хвиля народних протестів (аудіо)

26.01.2018 р., 18:34

Попри те, що Каракас і Київ розділяють майже 10 тисяч кілометрів, ситуація у столиці Венесуели багато в чому нагадує Майдан зразка зими 2014-ого року.

Такі ж народні протести, їхнє жорстокі придушення, порушення прав людини та прагнення народу до свободи й демократії. Канада вже погодилася прийти на допомогу венесуельцям.

Докладніше про ситуацію розповість наш кореспондент у Оттаві Максим Наливайко.

"Хоча протягом останніх місяців кількість сутичок між протестувальниками та правоохоронцями у Венесуелі різко зменшилася, конфлікт ще далекий від завершення. Наступного тижня у Домініканській республіці пройде черговий раунд перемовин між владою та опозицією.

Однак, на думку Еліна Сатера, старшого наукового співробітника школи міжнародних відносин Нормана Патерсона в Оттаві, очікувати на значний прорив під час зустрічі не слід.

На думку Дональда Шарона із дослідницького центру "Інститут Рідо", вивести ситуацію з глухого кута  здатний авторитетний посередник, який би взяв на себе контроль за виконанням домовленостей. Канада, як країна із чудовою репутацією, чи не найкраще пасує на цю роль.

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд розуміє потенціал своєї країни та постійно наголошує на готовності офіційної Оттави посприяти у вирішенні венесуельської кризи. Однак, наразі відносини між державами обмежуються взаємними обвинуваченнями та висилками дипломатів".

Максим Наливайко. З Канади. Для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

У Венесуелі не спадає хвиля народних протестів (аудіо)

Новини по темі