Мобільний додаток

Американські науковці випробовують тест на рак

24.01.2018 р., 13:23

Науковці Університету Джонса Гопкінса (США) випробовують метод діагностики, який за аналізом крові виявляє 8 форм онкозахворювання.

Новий тест "CancerSEEK" виявляє наявність раку на ранніх стадіях, повідомляє ВВС.

"Показовими результати такого тестування будуть тоді, коли пацієнт робитиме його раз на рік. Суть у тому, що тест знаходить мутовану ДНК та білки, які показують, що в організмі розвивається онкозахворювання", - йдеться у повідомленні.

"CancerSEEK" уже перевірили на 1005 пацієнтах із раком яєчників, печінки, шлунку, підшлункової залози, стравоходу, кишківника, легень та грудей, який ще не поширився на інші тканини. Під час випробувань у 70% пацієнтів завдяки цьому тесту виявили рак.

Рання діагностика хвороби - критично важлива, адже це може мати величезний вплив на смертність від раку, вважає науковець Університету Джонса Гопкінса Крістіан Томасетті.

Новий тест особливий ще й тому, що 5 із 8 видів раку не мають методів діагностування на ранніх стадіях. Науковці сподіваються, що "CancerSEEK" можна буде використовувати як доповнення до традиційних методів діагностики раку.

Американські науковці випробовують тест на рак

Новини по темі