Мобільний додаток

Заява НБУ: затримка у співпраці з МВФ загрожує стабільності України

24.01.2018 р., 11:30

НБУ занепокоєний ситуацією зі затримкою рішення МВФ про надання чергового траншу Україні.

Це ставить під загрозу фінансову стабільність України, йдеться в заяві НБУ після засідання Ради з фінансової стабільності.

"Основним фактором ризику для фінансової стабільності на сьогодні є затримка з продовженням співпраці з Міжнародним валютним фондом та надходженням наступного траншу офіційного фінансування. Вона стає на заваді залученню коштів від інших міжнародних партнерів України, а також може спричинити зростання вартості запозичень на зовнішніх ринках", - попередили в НБУ.

Зазначається, що у 2018 - 2019 роках Україна повинна повернути 10 мільярдів доларів у рамках виплат за зовнішнім державним боргом. Відтак ризик подальшої затримки з реалізацією програми з МВФ на сьогодні лишається ключовим для України, наголосили в НБУ.

Нагадаємо, Раду з фінансової стабільності створено у березні 2015 року указом Президента України. До її складу входять голова НБУ, міністр фінансів, голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, директор-розпорядник ФГВФО, заступник голови НБУ, заступник міністра фінансів.

Рада є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави. Наступне чергове засідання Ради заплановане на квітень цього року.

Заява НБУ: затримка у співпраці з МВФ загрожує стабільності України

Новини по темі