Мобільний додаток

НАТО закликає Україну активізувати виконання програми вступу до Альянсу

9.11.2017 р., 10:28

У НАТО закликають Україну активніше працювати над річною нацпрограмою "Україна-НАТО".

Наразі українська сторона має намір привести РНП у відповідність до планів країн, які планували вступ до Альянсу.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня".

Заступник генерального секретаря НАТО  з політичних питань та політики безпеки Алехандро Альваргонсалес закликав Україну посилити виконання Річної національної програми (РНП) під егідою комісії Україна-НАТО.

На думку Альваргонсалеса, ефективність виконання завдань РНП має бути посилена на рівні українських міністерств та відомств. Він також наголосив на важливості вдосконалення міжвідомчої координації.

Під час зустрічі з ним віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна наразі зосереджена на приведення РНП у відповідність до програм країн, які мали відповідний план дій щодо членства у Північноатлантичному Альянсі.

Крім того, за словами віце-прем'єра, усі зауваження та рекомендації щодо виконання програми, отримані під час роботи жовтневої оціночної місії НАТО, будуть враховані та впроваджені Кабінетом міністрів України.

Під час обговорення питання позиції Угорщини щодо блокування в колі НАТО рішень, що стосуються України, заступник генсека Альянсу наголосив на тому, що відсутність порозуміння на двосторонньому рівні з якогось питання не може бути переведена на багатосторонній формат.

Крім того, сторони обговорили низку деяких питань політичного співробітництва між Україною та НАТО. Зокрема, діяльність Платформи НАТО з вивчення досвіду протистояння гібридним загрозам та роботу трастових фондів Альянсу.

У зв'язку із цим Альваргонсалес підкреслив важливість якнайшвидшого визначення в Україні координатора з роботи Платформи Україна-НАТО щодо вивчення досвіду протидії гібридним загрозам.

Окрему увагу співрозмовники також приділили питанням гендерної рівності та реалізації резолюції Ради безпеки ООН 1325 "Жінки. Мир. Безпека".

Нагадаємо, 27 вересня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив про те, що Угорщина не може підтримати бажання України вступити в НАТО, тому наклала вето на скликання грудневого засідання комісії Україна-НАТО.

Сійярто підкреслив, що на початку вересня Угорщина була активним прихильником інтеграційних прагнень України, однак такий крок, як прийняття закону про освіту став "ножем у спину".

Раніше, 8 червня, Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України. Документ визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.

НАТО закликає Україну активізувати виконання програми вступу до Альянсу

Новини по темі