Дискусії щодо ухвалення закону про освіту вщухають (аудіо)

Дискусії щодо ухвалення закону про освіту вщухають (аудіо)

Дискусії через ухвалення Україною нового закону про освіту на міжнародній арені поволі вщухають. У цьому сьогодні у Києві запевнив представник Міністерства закордонних справ Василь Боднар.

Нагадаємо, дехто із сусідів, насамперед, Угорщина та Румунія закидають офіційному Києву звуження прав нацменшин. Оскільки закон про освіту посилює роль української мови у школах. Зокрема, зобов’язує вивчати шкільні предмети державною мовою у старших класах і представників нацменшин.

Зараз Україна проводить активну роз’яснювальну роботу на дипломатичному рівні, аби врегулювати це питання, - запевняє Василь Боднар.

Прослухати


Пристрасті навколо українського освітнього закону мають політичний характер. Так вважає експерт Центру Разумкова В’ячеслав Голуб. За його словами, це особливо помітно на прикладі Угорщини, де готуються до проведення парламентських виборів.

Боротьба за виборців, зокрема, й угорців, які проживають в Україні,  спонукає тамтешніх політиків вдаватися до спекуляцій, - каже В’ячеслав Голуб. Щойно вибори відбудуться, гострота питання буде нівельована, прогнозує В’ячеслав Голуб. А надто, каже, коли ще й висновки Венеційської комісії щодо нашого освітнього  закону будуть схвальними.

Прослухати

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!