Мобільний додаток

Сербія покарає своїх учасників бойових дій за кордоном (Аудіо)

13.10.2017 р., 12:20

Сербія покарає своїх найманців, які воювали на боці російських окупаційних військ на Сході України. У цьому запевнив міністр закордонних справ країни Івіца Дачич.

З подробицями наша кореспщндентка у Белграді Ірина  Джамич:
                 
"Від початку гібридної війни в Україні, на боці проросійських бойовиків воювало близько трьохсот сербів. Цими днями Служба безпеки України оприлюднила власні дані шести найманців із Групи Вагнера, троє з яких – громадяни Сербії, ще троє – серби з Боснії і Герцеговини.

Голова СБУ Василь Грицак висловив сподівання, що оприлюднена інформація допоможе сербським правоохоронцям притягнути бандитів до відповідальності.

Реакція Белграда не забарилася. Міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич заявив, цитую: "Сербія не підтримує участь своїх громадян у збройних конфліктах за кордоном, в тому числі і в Україні. До всіх учасників бойових дій за кордоном будуть застосовані норми закону, що стосуються покарання такої діяльності" – зазначив міністр.

Його боснійський колега Ігор Црнадак, який разом з Дачичем виступав у Белграді на регіональному безпековому форумі,  додав, що вони не можуть проконтролювати кожного найманця,  але готові рішуче боротися з негативним явищем.

Варто зазначити, що з 2014 року в Сербії передбачена кримінальна відповідальність за участь у бойових діях за кордоном. І хоча закон передбачає позбавлення волі терміном до 10 років, жодного найманця, що повернувся з війни в Україні, фактично не було позбавлено волі. Бойовики переважно отримують умовний термін  або ж домашній арешт".

Ірина Джамич, Сербія, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Сербія покарає своїх учасників бойових дій за кордоном (Аудіо)

Новини по темі