Мобільний додаток

Кримські татари заявляють про право на самовизначення

21.08.2017 р., 18:10

Учасники акції пам'яті московських подій 1987 року розповсюдили заяву, в якій підтверджують прагнення кримськотатарського народу реалізувати своє право на самовизначення у Криму.  

Повний текст заяви розмістив на своїй сторінці в Facebook заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Нариман Джелялов.

"Ми підтверджуємо незмінне прагнення кримськотатарського народу реалізувати своє право на самовизначення у Криму тими методами і в тій формі, які передбачені міжнародним правом", - йдеться у заяві.

Зазначається також, що через 30 років кримськотатарський народ знову опинився в аналогічній  ситуації: "Республіка Крим" абсолютно не сприяє реалізації права кримськотатарського народу на самовизначення, активісти кримськотатарського національного руху піддаються переслідуванням із боку силових відомств РФ, заборонено діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Кримські татари наголосили на своїй повазі до прав та інтересів інших жителів півострова, проте заявляють, що "гарантована ефективна участь кримських татар в управлінні своєю історичною     територією і є дійсна реалізація загальновизнаних прав корінних народів, і є спосіб виживання національної культури, і є умова збереження етнічної самоідентифікації".

Нагадаємо, учора кримські татари зібралися на пам'ятний захід, присвячений 30 річниці масових мітингів кримських татар у Москві влітку 1987 року.

Тим часом, окупанти блокували територію бази відпочинку в Ак-Кая, де проходив захід, нібито через повідомлення про наявність на території бази сховища зі зброєю.

Кримські татари заявляють про право на самовизначення

Новини по темі