Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Підручники - найдорожча стаття витрат на підготовку до школи в Сербії (Аудіо)

18.08.2017 р., 15:53

До  початку нового навчального року залишається все менше часу. І поки школи лише готуються відчинити свої двері, батьки школярів - широко відкривають гаманці.

Про витрати на збір до школи у Сербії, дізнавалася наша кореспондентка у Белграді Ірина Джамич:

"Найдорожчим пунктом у переліку витрат на підготовку до школи для сербських батьків є купівля підручників. Хоча Конституція країни й гарантує безплатну базову освіту, про навчальні посібники учні повинні дбати самостійно. Держава їх надає лише малозабезпеченим. Втім, і для більшості середньостатистичних родин вартість книжкового комплекту є зависокою.

Так  для першого класу вартість  підручників складає приблизно 70 євро, для п’ятого – 120. А якщо в сім’ї двоє школярів, то ця сума  може стати непідйомною для родинного бюджету. Аби зекономити більшість батьків купують   вживані книжки  на вуличних ринках. Розуміючи скрутне становище комунальна поліція закриває очі на таку торгівлю. Адже  на вулиці у продавців книги вдвічі дешевші, також у них можна поміняти підручники – один за два.

Бізнес на вживаних книжках настільки розвинувся, що нині можна навіть замовити старі підручники через інтернет з доставкою додому. Однак, підручники та шкільне приладдя далеко не весь клопіт батьків сербський школярів. Цього навчального року міністерство освіти запроваджує шкільну форму, щоправда лише у тих школах, які підтримали відповідну  ініціативу, однак за рік-два – кажуть в Міносвіти – форма буде обов’язковою для всіх. Чимало батьків від нововведення не в захваті. Кажуть, це лише додатковий тягар для їхніх гаманців".

Ірина Джамич, Сербія, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Підручники - найдорожча стаття витрат на підготовку до школи в Сербії (Аудіо)

Новини по темі