Енергосистема України захищена від ракетних ударів краще, ніж торік — Данілов

Енергосистема України захищена від ракетних ударів краще, ніж торік — Данілов

Енергосистема України захищена від ракетних ударів краще, ніж торік. Зокрема, вже поступово надходять додаткові засоби протиповітряної оборони, деякі з яких будуть передаватися в оренду на той термін, на який потрібно, аби Україна мала можливість захищати своє небо. Про це в ефірі Українського Радіо заявив секретар РНБО Олексій Данілов. Він також додав, що українські сили ППО мають техніку, яка здатна збивати й російські "Кинджали".

0:00 0:00
10
1x

Секретар РНБО Олексій Данілов під час інтерв'ю Associated Press, 17 квітня 2023 року, Фото: AP

ППО в оренду

"Що стосується засобів протиповітряної оборони, вони обов’язково будуть. Вони вже поступово надходять до нашої країни. Щоразу коли ми проводимо ставку Верховного головнокомандувача, питання протиповітряної оборони є на порядку денному. Форма отримання — чи засоби ППО орендовані, чи надаються як матеріально-технічна допомога, чи ми їх купуємо — абсолютно вторинне. Деякі країни мають свої внутрішні нормативно-правові акти, які не дозволяють їм взяти та продати нам засоби протиповітряної оборони. Тому деякі засоби будуть передаватися в оренду на той час, на який буде потрібно, для того, щоб ми мали можливість і спроможність захищати наше небо", — зазначає Данілов.

У нас є техніка, яка збиває "Кинджали"

Путін пригрозив "Кинджалами": літаки РФ МІГ-31 можуть розпочати патрулювання над Чорним морем. Характеристики аеробалістичної ракети Х-47 "Кинджал" дозволяють Росії запускати її по України як з північного, так і зі східного напрямків. Втім Данілов наголошує, що в Україні є засоби, здатні їх збивати.

"Загроза від "Кинджалів" нікуди не зникає. Я не знаю, кого тут Путін збирається лякати. Росіяни періодично їх запускають в наш бік, але ми вже маємо певні елементи протиповітряної оборони, які дозволяють збивати "Кинджали". І ми вже над Києвом це неодноразово доводили", — каже він.

Енергосистема України захищена краще, ніж торік

"Відносно захисту енергосистеми у нас відбулося чотири засідання ставки Верховного головнокомандувача, та засідання Ради нацбезпеки і оборони. І я можу сказати, що це питання стоїть на контролі. Кожна наша область має своє завдання, відповідні міністерства працюють у цьому питанні. Те, що стосується підготовки до зими — на сьогодні це питання номер один для того, щоб наші громадяни якомога менше потерпали від ракетних ударів по об'єктах нашої критичної інфраструктури, які божевільна Росія постійно завдавала взимку. Я думаю, що ми будемо більш підготовлені, ніж це було торік. Тому що ми маємо вже досвід, ми розуміємо що і звідки чекати", — резюмує секретар РНБО.