РФ так готується до 9 травня — Шаманов про сьогоднішні обстріли Києва

РФ так готується до 9 травня — Шаманов про сьогоднішні обстріли Києва

18 із 24 ударних дронів Shahed-136/131 збили українські захисники сьогодні вночі. Атакували ними з Брянської області та з Азовського моря. 15 БПЛА ворог спрямував на Одесу. 12 із них збили. Три дрони вдарили по гуртожитку. Під обстріл дронами Shahed-136/131 та ракетами потрапив і Київ. Тип зacтocoвaниx paкeт за словами Шаманова бyдe визнaчeнo пicля eкcпepтизи знайдених уламків. В пoвiтpянoмy пpocтopi Києвa cилaми нaшoї ППO yci вopoжi paкeти тa БПЛA бyли знищeнi. Про ситуацію в столиці розповів речник Київської міської військової адміністрації Михайло Шаманов.

0:00 0:00
10
1x

Фото: Facebook/Оперативне командування "Південь"

Це вже третя атака за чотири дні травня, каже Михайло Шаманов. Такої щільності та інтенсивності ударів місто не відчувало від початку року. "Були використані і Shahed-136/131, і ракети, ймовірно балістичні. Всі вони були знищені". Обійшлося без постраждалих і без суттєвих пошкоджень. За попередньою інформацією уламки БПЛА виявили в Шевченківському районі в житловій забудові. Також уламки зафіксовано і в інших районах столиці. Всі дані уточнюються.

Начальник КМВА Сергій Попко уточнив, що "внаслідок падіння уламків частково пошкоджені припарковані автомобілі (кількість уточнюється) та дорожнє покриття".

В Патрульній поліції Києва повідомили, що отримали чисельні повідомлення про падіння уламків. Інспектори на місці події забезпечували охорону та викликали слідчих й вибухотехників. 

Михайло Шаманов вбачає чергове весняне загострення країни-агресорки, у тому, що їй "треба готуватися до 9 травня. РФ цим намагається створити тривожну атмосферу, очікування і паніку у нас".  Тому речник Київської міської військової адміністрації вкотре нагадує, що треба довіряти лише перевіреним ЗМІ.

Крім того, "скоріше за все РФ отримала нову партію Shahed-136/131. Тому треба очікувати кілька хвиль атак. Переважно спочатку летять дрони, які виснажують наше ППО, потім летить або наступна хвиля БПЛА, або вже ракети. Також спостерігаються спроби рашистами запускати БПЛА та ракети різними маршрутами". 

Вкотре закликає не фотографувати роботу української ППО і каже, що після понад року повномасштабної війни Росії проти України багато хто з українців нарешті зрозумів, що таке інформаційна гігієна і інформаційна безпека. "Все приходить із досвідом. Прогрес є", — резюмував речник Київської міської військової адміністрації Михайло Шаманов.