"Корейський" сценарій "перемир’я" між Україною та Росією є пасткою для Києва — експерт

"Корейський" сценарій "перемир’я" між Україною та Росією є пасткою для Києва — експерт

Навіщо президент Росії Володимир Путін оголошував різдвяне так зване "перемир'я"? Про що свідчить майбутня поява у ЗСУ західної бронетехніки і чого очікувати від "Рамштайну-8"? Чого очікувати 2023 року у розв’язаній Росією війні? До чого призведе "корейський" сценарій "перемир’я" між Україною та Росією, якщо він трапиться? Про це в ефірі Українського радіо розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

"Примітивний розрахунок Путіна не спрацював"

"Це була інформаційно-пропагандистська заява". Таким чином Олександр Мусієнко оцінив доручення президента Росії Володимира Путіна міністру оборони Сергію Шойгу запровадити режим припинення вогню з полудня 6 січня нинішнього року до опівночі 7 січня по всій лінії фронту в Україні. Ніякого припинення вогню не було, противник продовжував спроби наступу під Бахмутом, на Соледар тощо. Розрахунок Путіна був очевидний, зазначає експерт. Господар Кремля намагався показати себе нібито готовим до мирного врегулювання, а Україну такою, що начебто не прагне цього.   

"Путін досі переконаний, що на Заході та Сході Москві ще вірять і вона може продемонструвати начебто щиру природу своїх намірів щодо перемир’я і припинення вогню. А українці нібито погані, тому що не погоджуються на це і прагнуть війни. Однак цей примітивний розрахунок не спрацював, бо у світі вже зрозуміли і побачили агресивну природу російського режиму", — констатував Мусієнко. На його думку, заява Путіна була розрахована і на внутрішню російську аудиторію. Експерт також зауважує, що це також був жест у бік президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Той у телефонній розмові просив Путіна про постійне одностороннє перемир'я. 

Мусієнко переконаний, що Україна не може піти на перемир’я доти, доки російські окупанти не залишать усі анексовані ними українські території. Не може за жодних умов. "Тому що як тільки ми б погодились на якесь перемир'я, це означало б, що ми допускаємо перемир'я з військами ворога на українській території. Це для нас не є прийнятним", — наголосив військовий експерт.


На фото: Олександр Мусієнко, facebook.com/musiienkoua

США розуміють, що ЗСУ треба зброя для контрнаступу 

Олександр Мусієнко високо оцінив новий, рекордний за час розв’язаної Росією війни пакет військової допомоги Україні на суму понад 3 мільярди доларів.  

"Це серйозний пакет допомоги, де є бронетехніка, зокрема Bradley, бронетранспортери М-113, Humvee та машини з протимінним захистом. Крім того, там є артилерія 105-мм і 155-мм, засоби протиповітряної оборони, зокрема переобладнані ракети для "Буків". Тобто пакет досить потужний, і це свідчить, що Сполучені Штати розуміють, що нам потрібні зброя і техніка для ведення контрнаступальних дій", — каже Мусієнко.

Як очікується, 20 січня цього року відбудеться восьма зустріч у форматі "Рамштайн", до якої долучиться близько півсотні країн, і ми почуємо нові рішення щодо підсилення України. Тож нарощування підтримки України необхідною західною зброєю триватиме, сподівається військовий експерт.  

2023-й — рік наступальної війни

Зараз відбувається змагання за ресурси і перехоплення ініціативи. Росія готується до наступальних дій на певних напрямах, сподіваючись їх здійснити цієї весни. А ЗСУ готуються до контрнаступу, можливо, навіть раніше за противника. "Тож нині змагання – хто швидше набере потрібних ресурсів, матиме спроможності й наступатиме", — констатує Мусієнко. Для України контрнаступ — хороший варіант, бо ми здатні завдати ворогу серйозних втрат і звільняти українську землю від російських загарбників, вважає експерт.

"Корейський" сценарій "перемир’я" між Україною та Росією

На Заході періодично посилюється дискусія, як може закінчитися розв’язана Росією війна проти України. Офіційна позиція США та переважної більшості інших союзників Києва незмінна: "війна припиниться, коли Путін виведе свої війська. А ми допомагатимемо українцям на полі бою". Саме це заявив зокрема 22 грудня минулого року президент США Джо Байден під час прес-конференції із українським лідером Володимиром Зеленським, коли той відвідав із візитом Вашингтон. За підсумками зустрічі із Зеленським Байден оголосив про новий пакет допомоги Україні на 1,85 мільярда доларів. 

Але деякі західні експерти та відставні політики припускають, що бойові дії між Росією та Україною нібито можуть завершитися так званим "перемир’ям", як це сталося 70 років тому між Північною Кореєю та Південною Кореєю. Тоді, після трьох років повномасштабної війни, яку почала підтримувана сталінським СРСР КНДР, у липні 1953 року сторони конфлікту призупинили активні бойові дії. Вони спробували підписати мирний договір, але домовленості про це так і не досягли. Погодилися тільки на "перемир’я". Вдалося тоді встановити демілітаризовану зону завширшки 4 кілометри і завдовжки 241 кілометр по лінії замороженого фронту. Вона поділяє Корейський півострів на дві приблизно рівні частини – північну (КНДР) і південну (Республіка Корея), перетинаючи 38 паралель північної широти. Ця ретельно охоронювана зона існує досі, але КНДР періодично чинить збройні провокації проти Південної Кореї. А 10 років тому Пхеньян заявив про вихід із перемир'я, хоча повномасштабні бойові дії не відновилася.

Військовий експерт Олександр Мусієнко вважає "корейський" сценарій "перемир’я" між Україною та Росією поганим для нас. Бо такий розвиток подій призведе не до закінчення війни, а до можливої паузи перед черговою масштабною агресією з боку Росії.  

"Якщо говорити про війну в Україні, це ("корейський" сценарій "перемир’я" між Україною та Росією — ред.) означає, що потрібно прийняти вимоги та умови Путіна і вони будуть окупувати частину території України. Або окупанти приєднають їх і незаконно анексують, що вже намагалися зробити. Або створять там псевдодержавне утворення, і ми будемо жити в такому форматі потенційних загроз", — пояснює експерт.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua