"Зупинка енергоблока на АЕС планова, загроз електропостачанню немає", — Рябцев

"Зупинка енергоблока на АЕС планова, загроз електропостачанню немає", — Рябцев

"Енергоатом" вивів один з енергоблоків атомної електростанції на плановий капітальний ремонт. Відтак в енергосистемі України працюватиме вісім енергоблоків. Наскільки це вплине на ситуацію з електропостачанням в країні і як погода впливає на енергосистему? Про це в ефірі Українського радіо розповів директор спеціальних проєктів в Науково-технічному центрі "Псіхея" Геннадій Рябцев.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Як погода впливає на обсяги споживання енергії

Потепління, яке спостерігалося протягом останнього тижня, зменшило обсяги споживання енергії настільки, що в більшості населених пунктів України вже немає потреби застосовувати не лише аварійні відключення, а й скоротилася тривалість стабілізаційних відключень. Однак з наступного тижня на нас чекають похолодання. Тоді енергію споживатимуть більше. Водночас нестача енергії буде тривати. Очікується, що до кінця цього сезону буде щонайменше 3–4 масованих ракетних обстріли, і це означає, що знову страждатимуть об'єкти енергетичної інфраструктури. Тому українцям потрібно дбати про утеплення власних осель і мати алгоритми дій на випадок, якщо раптово припиниться енерго- та теплопостачання.

Скільки енергії вдалося зекономити населенню

Заклики до населення щодо економії споживання електроенергії працюють, але не настільки, як хотілося. Ми звикли сприймати енергоносії і енергетичні послуги як щось дуже дешеве і що має спонсорувати держава. У нас немає такої енергосвідомості, яка є у будь-якого громадянина країн-членів Євросоюзу. Однак завдяки закликам держави і свідомості громадян залежно від регіонів вдалося зекономити від 5 до 25% електроенергії.

Читайте також LED-лампи замість ламп розжарювання: скільки енергії можуть заощадити в Україні

Чому "Енергоатом" відключив один з енергоблоків АЕС

Через пошкодження розподільних систем, навіть якщо ми будемо більше генерувати енергії, ми не зможемо її розподілити. Тож плановий капітальний ремонт потрібен для того, щоб гарантувати безпечну роботу цього енергоблоку. Якщо в "Укренерго" дозволили виведення енергоблока в резерв, то все нормально. Це не вплине на загальну стійкість, надійність та безпечність експлуатації енергетичних об’єктів. Я думаю, що ремонт триватиме протягом кількох тижнів.

Фото: УНІАН