В Україні немає компанії, яка б цілеспрямовано займалася захистом інтелектуальної власності в Інтернеті – експерт

В Україні немає компанії, яка б цілеспрямовано займалася захистом інтелектуальної власності в Інтернеті – експерт

Кіберполіція учора закрила 7 піратських онлайн-кінотеатрів. Ресурси діяли упродовж останніх кількох років і завдали збитків правовласникам майже на 10 мільйонів гривень. Про те, як врегульовується питання інтелектуальної власності в інтернеті в Україні та світі, в ефірі "РанокПРО" розповів експерт з кібербезпеки Дмитро Снопченко.

Ведучі:

Ольга Бабчук, Павло Туптинський

Як зазначив Дмитро Снопченко, серед усіх онлайн-кінотеатрів сім, закритих кіберполіцією – це крапля в морі. З іншого боку, більшість таких ресурсів розташовані у російському сегменті Інтернету.

"А якщо казати про Україну – то таких піратських сайтів не дуже багато, і сім закритих сайтів – це така помітна цифра, – наголосив експерт. – І взагалі, помітний факт, що кіберполіція бореться з такими онлайн-кінотеатрами і щось робиться у напрямку того, щоб якось поважати права правовласників і взагалі інтелектуальну власність як таку".

Фахівець пояснив, що подібні сайти дуже легко відкрити і адмініструвати, з цим може впоратися одна людина. Але знайти цих людей часом буває дуже важко.

"Робота кіберполіції якраз і полягає у тому, щоб виявляти людей, які адмініструють цей сайт. Це дуже важка, кропітка праця, доводиться по крихтах збирати інформацію, – пояснив Дмитро Снопченко. – Хост може бути в Росії, в Нідерландах, у США – будь-де. Проте знайти людину, яка знаходиться безпосередньо фізично в Україні – це дуже важка справа".

Піратські онлайн-кінотеатри порушують права правовласників і задають їм збитків. Експерт розповів, що платні кінотеатри, які сплачують офіційну ренту правовласникам, часто завищують ціну, чим мимоволі провокують глядачів користуватися безкоштовними піратськими сайтами.

"Іноді фільм в онлайн-кінотеатрі може коштувати стільки ж, скільки й у звичайному кінотеатрі, – наголосив Дмитро Снопченко. – І звісно ж, прибуток людини не завжди дозволяє їй піти навіть у звичайний кінотеатр. Тому це привід для появи таких нелегальних кінотеатрів".

В Україні кіберполіція поки що бореться тільки з масовим поширенням фільмів в онлайн-кінотеатрах. У деяких країнах же існує адміністративна відповідальність навіть за одиничні поширення кінострічок.

"Наприклад, у тій же Німеччині за розповсюдження одного фільму не через кінотеатр, а через пірингові мережі, тобто торенти, існують дуже великі штрафи, це може бути від 800 до 1500 євро за поширення одного фільму, – поділився експерт. – За цим дуже пильно стежить не лише кіберполіція, але й правовласники. Тобто є юридичні компанії, які стежать за цим. У нас поки що такого немає, у нас є тільки Антипіратська асоціація України, і вона тільки співпрацює з кіберполіцією та правовласниками. А компанії, яка цілеспрямовано працювала б у цьому напрямку, у нас немає", – підсумував Дмитро Снопченко.

Нагадаємо, кіберполіція ліквідувала 7 піратських онлайн-кінотеатрів, які діяли протягом останніх кількох років та завдали збитків правовласникам майже на 10 мільйонів гривень. На інтернет-ресурси, що незаконно відтворюють і поширюють відеофайли, поскаржилась Українська антипіратська асоціація. За цим фактом було відкрито кримінальну справу за ст. 176 (порушення авторського права і суміжних прав) КК України.

Останні новини
Маємо зруйнувати російські наративи про Крим — Ельмаз Асан
Маємо зруйнувати російські наративи про Крим — Ельмаз Асан
Майже кожен другий депортований сталінським режимом кримський татарин загинув — Аблаєв
Майже кожен другий депортований сталінським режимом кримський татарин загинув — Аблаєв
Застосунок Резерв+, ТЦК,  ЦНАП… Усе про новий закон про мобілізацію від юристки
Застосунок Резерв+, ТЦК, ЦНАП… Усе про новий закон про мобілізацію від юристки
"На щиті". Як відбувається евакуація загиблих воїнів з поля бою
"На щиті". Як відбувається евакуація загиблих воїнів з поля бою
Санкції ефективні. Росія виснажується – Несходовський про посилення економічного тиску на РФ
Санкції ефективні. Росія виснажується – Несходовський про посилення економічного тиску на РФ
Новини по темі
Каннський кінофестиваль: без українських фільмів, Серебренніков із Едічкою та Френсіс Форд Коппола
alyona alyona & Jerry Heil максимально виділили на Євробаченні меседж про війну — Путінцев
"10 тисяч людей на арені реагують на кожне слово". Заклецька про фінал Євробачення-2024
Психологиня Світлана Арефнія: Мама для дитини — всесвіт, який формує її особистість
Ніхто не очікував, що такого ляпаса імперській політиці дасть якийсь український кінорежисер — Брюховецька