Українці вважають, що треба використати всі можливості для повернення Донбасу і Криму — опитування

Українці вважають, що треба використати всі можливості для повернення Донбасу і Криму — опитування

Українці не готові віддавати ані Крим, ані Донбас. Більшість вважають, що Україна має використовувати всі можливості для повернення окупованих територій Донбасу (86%) і Криму (80%). У цьому впевнені мешканці усіх регіонів. Цей показник зараз вищий, ніж у довоєнні часи.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".

Також понад половина опитаних українців вважає, що влада Росії має на меті знищення усього народу України. Інша частина переконана, що метою вторгнення є окупація та приєднання до Росії.

"56% вважають, що головна мета вторгнення Росії — це повне знищення українського народу, і ця думка домінує в усіх регіонах України", — йдеться у звіті дослідження. 

Зазначається, що інша частина українців вважають, що ціль нападу — окупація України і приєднання до Росії.

Тільки 15-17% думають, що РФ ставить собі за мету змінити політичний курс України чи запобігти розміщенню баз НАТО, 10% — вважають, що мотивом є знищення військової інфраструктури, 5% —провокування НАТО на війну. Тих, хто вважає, що вторгнення російських окупантів мало за мету захистити російськомовних — лише 2%.

Згідно з результатами опитування, реальним шляхом завершення війни більшість бачить пошук компромісів на переговорах із залученням інших країн (64%), водночас, майже третина вважають, що варто відмовитися від переговорів і воювати до звільнення всіх територій і лише 1% — погодитись на більшість вимог РФ.

Зазначається, що підтримка вступу України до НАТО за останні 2 тижні дещо скоротилась з 76% до 72%.

Основна причина — відсутність рішення про закриття неба над Україною для авіації РФ, якого вимагають майже 90% українців.

Опитування проводилося 12-13 березня 2022 року методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера соціологи опитали 1200 респондентів віком від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 не більше 2,8%.

Фото: УНІАН