Обирай пісні. Визначай переможця

Все потребує доказів

Курс інформаційного виживання з Оленою Востровою і Романом Колядою. Короткоформатний, освітньо-розважальний подкаст з 10 епізодів тривалістю до 7 хв. Всі вони мають реальних героїв та ґрунтуються на реальних подіях. Подкаст створений у стилі детективу, має елементи розслідування та фактчекінгу, надає алгоритми перевірки інформації, маркери інформаційних маніпуляцій у різних сферах життя. Особлива увага приділяється розвитку навичок виявлення фейків та інформаційних маніпуляцій у приватних месенджерах і соцмережах. Мета - сприяти розвитку критичного мислення, надати концентровану практичну інформацію для розвитку навичок медіаграмотності та вміння самостійно перевіряти інформацію, сприяти зміцненню резильєнтності до фейків та дезінформації.

Подкаст #ВсеПотребуєДоказів виходитиме щочетверга о 19:50 та щосуботи о 8:50.

Екоїжа: написаному [не] вірити. Подкаст "Все потребує доказів", епізод 1

Якщо вам важливо, що у вас на столі, якщо шукаєте якісні продукти, тоді, напевно, звертаєте увагу на товари з помітками "еко-", "органік-", "біо-". Але як відрізнити, де справжні екологічно чисті продукти, а де маніпуляція?

Лайк-Шер-Репост! Подкаст "Все потребує доказів", епізод 2

Чому ми це робимо? Чому стаємо "корисними ідіотами", які поширюють фейки? Які психологічні механізми рухають нами в цей момент? Як розпізнавати фейки і не потрапляти у пастки інформаційних маніпуляторів?

Як нас дурить власний мозок. Подкаст "Все потребує доказів", епізод 3

Вони заважають нам об’єктивно сприймати реальність. Вони схожі на оптичні ілюзії, які ми не перестаємо бачити навіть тоді, коли точно знаємо, у чому там фішка. Ну що, подивимось на топ "багів" нашого головного мозку, які заважають адекватно сприймати реальність?

Ілюзія контролю. Подкаст "Все потребує доказів", епізод 4

Думаєте, що контролюєте ситуацію? Це нормально. Так діє "ілюзія контролю". Вважаєте себе менш упередженою людиною, ніж інші? Це - нормально. Так діє "сліпа пляма упереджень".

Псевдоблагодійність: злочин і хімія. Подкаст "Все потребує доказів", епізод 5

Що відбувається у нашому мозку, коли ми даємо пожертву? Як на цьому "спецефекті" (який назвали "теплим сяйвом") паразитує злочинний бізнес, що експлуатує фейкових жебраків? І як ми бездумно перетворюємось у співучасників торгівлі людьми, наприклад, в метро?

Ковідо-лякачки і правда про вакцини. Подкаст "Все потребує доказів", епізод 6

Лякачки про вакцинацію існували завжди. Але зараз, коли людство шукає вакцину від коронавірусу, вони, схоже, набули свого апогею.

Таємна ложа чи явна лажа? Подкаст "Все потребує доказів", епізод 7

На яких принципах будуються теорії змови? Яких людей вражають найбільше? Які вигоди отримують ці люди? І як з ними спілкуватися?

Щоб що? Дивись критично! Подкаст "Все потребує доказів", епізод 8

Щоб що? Яка мета? Хто за цим стоїть? Кому це вигідно? І до чого спонукає той чи інший меседж? Які ще питання варто собі ставити, аби сприймати інформацію критично? І як розвивати критичне мислення?

Обережно! Інформаційні міни! Подкаст "Все потребує доказів", епізод 9

Чому варто бути обережними не лише з інформацією, але і з тим, як ми про неї говоримо? Де інформація об’єктивна, а де мілітаризована? І як інформаційна війна змінила поняття "свобода слова"?

У чорному-чорному місті… навіщо нам легенди? Подкаст "Все потребує доказів", епізод 10

Міські легенди. Маячня чи сигнали про колективні проблеми та страхи? Чому ми їх вигадуємо і переказуємо? Чому нам так подобається лякатися? І чому до міських легенд варто ставитися серйозно?