Жіночі обличчя війни
Жіночі обличчя війни

Історія жінок в українському війську нараховує вже сотню років. Про історичні і легендарні постаті учасниць "Жіночої чоти" Українських Січових Стрільців та учасниць руху опору Української Повстанської Армії, а також про сучасниць, які зі зброєю у руках боронять нашу свободу і йдеться у серії подкастів Радіо Промінь.

8 березня 8 історій, які розділені між минулим і сьогоденням. 4 історії стосуються жінок в УПА та УСС і 4 сучасної доби від 2014 до повномасштабного вторгнення.

Променя

Юлія Микитенко — філологиня, яка стала офіцеркою. Воювала на Сході України, згодом стала кураторкою першого в історії жіночого класу Військового ліцею ім. Богуна. Зараз старша лейтенантка на передовій, командує взводом розвідки "Пекельні шершні"

Ведучі:

Ольга Підвисоцька — одна із трьох найвідоміших жінок-доброволиць 1 світової війни. Вчителька, яка не лише змінила професію, а й стала командиркою сотні січових стрільців.

Ведучі:

Катерина Корнієнко — підполковниця Збройних Сил України. Виросла на Донбасі і повернулася на свою малу батьківщину, коли розпочалася війна, щб звільняти її. Однією з перших серед військовослужбовиць отримала бойовий досвід.

Ведучі:

Марія Савчин — зв'язкова ОУН, до 50х років на рівні з чоловіками воювала у підпіллі, кілька разів була заарештована. Після втечі написала книгу спогадів про боротьбу в УПА

Ведучі:

Марія Назарова — активістка, волонтерка, інструкторка з тактичної медицини. Розробляла і запроваджувала програму з підготовки бойових медиків. Мріє, що в українській армії будуть найкрутіші у світі тактичні медики.

Ведучі:

Олена Степанів — перша жінка-офіцерка, керівниця чоти УГА, докторка наук, фотомодель і громадська активістка. Пройшовши пекло російського полону, продовжувала боротьбу, викладання і активну діяльність

Ведучі:

Валерія Бурлакова — журналістка, письменниця, волонтерка. Молодша сержантка, яка пройшла шлях від військовослужбовиці штурмової роти до командирки міномету Збройних Сил України.

Ведучі:

Дарія Ребет — Громадська діячка, упівка і єдина жінка в керівних органах підпілля. Пережила 5 арештів. На еміграції продовжила активну громадську діяльність

Ведучі: