"Книжки потрібні на лінії фронту, адже наші герої також читають" — очільниця Українського інституту книги

"Книжки потрібні на лінії фронту, адже наші герої також читають" — очільниця Українського інституту книги

Сьогодні, 6 вересня, у всьому світі відзначають Міжнародний день читання книжок. Українське радіо принагідно вирішило поспілкуватися із директоркою Українського інституту книги Олександрою Коваль про те, чи є потреба в книжках в українців з огляду на повномасштабну війну, як з 24 лютого працює книговидавнича сфера України та як держава планує їй допомагати.

0:00 0:00
10
1x

"Я вперше дізналася, що такий день, як День читання книг, існує. Його започаткували в Сполучених Штатах Америки, але він поширюється і добре, що вже дійшов до України. Без книжок важко уявити собі життя сучасної людини навіть в таких складних умовах, в яких ми перебуваємо зараз. Український інститут книги отримує запити про те, що книжки потрібні на передовій, прямо на лінії фронту. Наші героїчні воїни також читають і хочуть ці книжки отримувати. Якщо в когось є можливість надсилати їх їм, то волонтерам треба теж на це зважати", — розповіла Олександра Коваль. 

За її словами, з початком повномасштабної війни Росії проти України вітчизняна книговидавнича сфера зіткнулась зі значними труднощами, проте держава в міру своїх можливостей готова їй допомагати: "Український інститут книги, який є державною установою, завжди готовий допомагати видавцям, тільки, на жаль, держава кошти, які зараз є, скеровує на потреби армії, захисту населення, потреби переселенців з прифронтових областей. Це величезні кошти. Очевидно, що в державному бюджеті ще є гроші, тому що я чула на будівництво доріг знову скерована велика сума, що видається дещо дивним в тій ситуації, в якій ми зараз є. Разом з тим, коштів в державному бюджеті на поповнення фондів публічних бібліотек, немає, але ще є надія на депутатів, що їм вдасться щось здобути з державного бюджету". 

"Це надзвичайно важливе зараз питання, тому що всі ми знаємо, що бібліотеки актуалізують свої фонди, тобто нарешті вони розпрощаються з виданнями доукраїнського, радянського періоду, які зараз за статистикою становлять 52 %. Це насправді страшно й треба думати, чим заповнювати фонди бібліотек", — підсумувала Олександра Коваль.

Фото: pixabay