Пенсійне посвідчення, посвідка для іноземців, шеринг авто і військові облігації: так розширюються можливості Дії

Пенсійне посвідчення, посвідка для іноземців, шеринг авто і військові облігації: так розширюються можливості Дії

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що від сьогодні розширилися можливості застосунку Дія. Тепер тут можна отримати електронне пенсійне посвідчення та посвідку на тимчасове і постійне місце проживання іноземців. Деталі про нововведення в цифровому застосунку, про те, які ще нові послуги скоро будуть доступними розповів слухачам Українського радіо керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік.

0:00 0:00
10
1x

"В Дії будуть доступними пенсійні посвідчення за віком, за інвалідністю, за вислугою років, які були видані після 2014 року. До того були паперові реєстри. Ми самотужки не додаємо в Дію жодні документи. З 2014 року посвідчення за віком з'явиться автоматично так, як з'являються інші документи. Щодо посвідчення по інвалідності і за вислугою років: його треба прогортати, знайти на картці напис "додати документ", натиснути на віконечко і додати запит, щоб він дійшов до реєстру. 

З 2018 року почали видаватися біометричні посвідки, що потрапили до електронного реєстру. Для іноземців, які проживають тривалий час в Україні і чекають українського громадянства, це є основним документом. 

Три документи в Дії будуть перекладатися англійською: водійське посвідчення, техпаспорт на авто і закордонний паспорт. В меню лише треба обрати мову для цих трьох документів. Англійською відтворюються ті поля, які є обов'язковими: від імені громадянина і до органу, що видав цей документ. Адреса буде відтворена українською, за кордоном це не є таким важливим пунктом. 

Все вже працює з сьогоднішнього дня. Зараз, коли ми запускаємо реєстрацію на новий документ, може бути навантаження на реєстри, тому система буде підгальмовувати. 

У вересні спробуємо запустити купівлю військових облігацій через Дію. Переважна більшість людей не знає, що таке облігації і як їх купити. Зараз ми вирішуємо за допомогою Дії ці питання, простою мовою пояснюючи, що таке ці військові облігації, і допомагаючи у кілька кроків отримати їх. І таким чином підтримати нашу економіку. Також ми запустили шеринг автомобіля, коли ти надаєш право іншій людині керувати своїм авто. І ділишся техпаспортом, який з'являється у тієї людини. 

У поляків є подібний застосунок mObywatel. У нас всі документи в українській Дії пропрацьовані, а в Польщі все відбувається довільно. Тому популярність у них не така велика. Поляки у березі запустили в своєму застосунку можливість українцям зареєструватися і отримати власний документ. Це був внутрішній документ українця у Польщі. Віднедавна поляки зареєстрували його, як посвідку на проживання. І українці можуть із цим документом подорожувати ЄС. На відміну від європейських країн, ми зробили великий стрибок вперед в цифровізації своєї держави".  

Фото: уніан