Ляшко: Програма "Доступні ліки" перейшла на військові рейки — кількість безкоштовних ліків не зменшилася, а зростає

Ляшко: Програма "Доступні ліки" перейшла на військові рейки — кількість безкоштовних ліків не зменшилася, а зростає

Програма "Доступні ліки" продовжує діяти під час війни. Кількість ліків, які можна придбати безкоштовно або з невеликою доплатою, не зменшилася, а навпаки зростає. Водночас пацієнти, звернувшись до сімейного лікаря, можуть отримати ліки як гуманітарну допомогу у відповідних кабінетах медичних закладів. Про це в ефірі Українського радіо заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

0:00 0:00
10
1x

"Програма "Доступні ліки" підлаштувалась під військові рейки. Ми внесли ряд змін для того, щоб вона продовжувала діяти й під час війни. Кількість ліків, які можна придбати безкоштовно або з невеликою доплатою, не зменшилася, а навіть зростає. Держава продовжує відшкодовувати аптекам їхню вартість, забезпечуючи українцям доступ до необхідних препаратів", — зазначив Віктор Ляшко.

Очільник МОЗ зауважив, що сьогодні програма "Доступні ліки" поширюється на 401 лікарський засіб.

"Найбільш ключовими й популярними є серцево-судинні хвороби й діабет другого типу. Крім того, відшкодовуються інсуліни, препарати для профілактики інсультів та інфарктів, для лікування розладу психіки та епілепсії, а також бронхіальної астми та нецукрового діабету", — додав він.

Ляшко зазначив, що за потрібними препаратами спочатку треба звернутися до сімейного лікаря і поцікавитися, чи є вони в програмі "Доступні ліки". Лікар випише або електронний, або паперовий рецепт, і за ним в аптеці можна отримати безкоштовно лікарські засоби. Їх вартість оплатить держава.

Крім того, міністр охорони здоров’я повідомив, що у лікарнях можна отримати ліки як гуманітарну допомогу.

"З початку війни ми отримали понад 318 мільйонів одиниць лікарських засобів, які передані нам як гуманітарну допомогу. В основному вони розподілені по прифронтових лікарнях, а також доставлені на території, де зараз Росія намагається встановити окупаційний режим. Водночас ми розподілили їх і по території всієї країни. Тому коли сімейний або лікуючий лікар призначає не стаціонарне, а амбулаторне лікування, то одразу запитуйте, чи є тут кабінет (а він повинен бути) для видачі гуманітарних ліків. Тоді можна прийти, проконсультуватися, дізнатися, чи є такий препарат у вигляді гуманітарної допомоги. Зокрема, можна буде отримати знеболювальні, жарознижувальні та іншу велику групу препаратів гормонозамісної терапії", — сказав Ляшко.

"Якщо ж ви знаєте, що є гуманітарна допомога, а вам її не дають, то треба зателефонувати на номер 0800602019, залишити заявку, і ми з рівня міністерства подивимось, де гуманітарна допомога на рівні цієї області та населеного пункту "зависла", щоб її пришвидшити і спустити якомога ближче до пацієнта", — наголосив міністр.

Фото: facebook.com/viktor.liashko