war

"Привид Києва": речник ВПС України про те, як народився образ відважного пілота та хто за ним ховається

4.08.2022 р., 17:22

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російська авіація посилено атакувала українські міста, сподіваючись знищити протиповітряну оборону нашої держави. Проте окупанти отримали достойну відсіч наших військових, зокрема, й Військово-повітряних Сил (ВПС). Вражаючі результати роботи українських військових льотчиків породили навіть образ "привида Києва", якого одні вважають реальним пілотом, а інші — збірним образом. Як з’явилась ця інформація та хто насправді є легендарним "привидом", який масово збивав літаки росіян, Українське радіо дізнавалось в речника командування Військово-повітряних Сил України Юрія Ігната.

"Історія з "привидом Києва" надзвичайно проста, хоча можна назвати її й інформаційною спецоперацією. Вона надихнула наших співгромадян й навіть діти на вулицях перейнялися "привидом". Чув це й було дуже приємно, що наших льотчиків так поважають і люблять", — зазначив Юрій Ігнат. 

За словами речника Командування ВПС України, історія про "привида Києва" народилася з початку бойових дій, коли були інтенсивні повітряні бої: "Тут була російська авіація, яка думала, що буде тут як у себе вдома, кількома ракетними ударами знищать всі повітряні сили й будуть тут літати, буде легка прогулянка в Україні. Такого не сталося: на зустріч їм вилетіли наші винищувачі. Так, на старій техніці, яка значно поступається росіянам технологічно. В рази їм поступається й кількість нашої бойової техніки, зокрема, в 5-6 разів тому авіаційному угрупуванню, що стояло довкола України. Це фактично 700 літальних апаратів було, тому надзвичайно важко було це робити. Але ми працювали під прикриттям нашої ППО, тобто зенітних ракетних військ, які вийшли з-під удару, відновилися, зайняли запасні позиції та вдалися до знищення окупантів. Так само й радіотехнічні війська та інші складові сил оборони". 

"Щодо "привида Києва", то були дуже важкі ближні повітряні бої, в яких противник втрачав перевагу в технологіях та кількості, адже бойового духу нашим не позичати. Наші хлопці зробили неймовірні речі — два проти дванадцяти. Один наш загинув, а їхніх — фактично три літаки. Це — одна з найпоказовіших бойових дій. Олександр Бринжала загинув, отримав високе звання "Героя України" посмертно. Але окупанти втратили три нові літаки. Саме там народився "привид Києва": люди в соцмережах по-різному почали називати наших пілотів, але залишилося саме "привид Києва", адже "дивіться, що виробляє цей хлопець, це — справжній привид". Командування Повітряних сил же не стало підтверджувати чи спростовувати цей образ, він жив своїм життям. Льотчики 40-ї бригади ж казали: "усі ми — привиди, з’являємося там, де нас не чекають", — підсумував Юрій Ігнат.

Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, на початку повномасштабного вторгнення Росії над Києвом збили сім літаків РФ за 11 хвилин.  

"Київ. Масована атака була і на землі, і на небі. За 11 хвилин було збито 7 літаків, майже вся ескадрилья лягла! Таке відчуття, що це була атака останньої надії. Вони заходили близько в зону ураження, ми їх "хлопали". Ми дуже багато тоді знищили, і після цього повітряні атаки на Київ припинилися", — розповів зенітник Повітряних сил ЗСУ, підполковник Денис Смажний.

Фото: Facebook Командування Повітряних сил ЗСУ

"Привид Києва": речник ВПС України про те, як народився образ відважного пілота та хто за ним ховається

Новини по темі