Операція зі звільнення Херсонщини розпочалася — експерт про контрнаступ на півдні України

Операція зі звільнення Херсонщини розпочалася —  експерт про контрнаступ на півдні України

Британська розвідка повідомила, що дуже оптимістично оцінює ситуацію щодо контрнаступу на Хернсонщині. А Херсон — це найбільш політично значущий регіон України. Зараз він відрізаний від інших окупованих територій. Війська окупантів на західному березі Дніпра стали дуже вразливими. Було успішно пошкоджено Антонівський міст. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в України залишилося всього декілька тижнів, щоб повернути окуповані території. Бо пізніше це зробити буде важче. Також ЗСУ готуються до контрнаступу у Миколаївській області. Про це повідомив Віталій Кім, голова облдержадміністрації. Чи вистачить нам потужностей розпочати контрнаступ і звільнити окуповані території? Як змінилася ситуація на півдні за останні тижні? Про це розповів слухачам Українського радіо експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

0:00 0:00
10
1x

"Судячи з того, що пишуть іноземні розвідки, і міжнародні аналітичні структури, то операція зі звільнення Херсонщини вже розпочалася. Це буде війна іншого покоління: буде поступово знищуватися вся військова логістика, наші війська змушуватимуть ворога або тікати, або здаватися у полон. Нам потрібен фонд військовополонених для обміну на наших. 

Російських військ в Україні десь приблизно 150 тисяч, причому дві третини перебуває на Сході. Їх там утримують наші війська без значної ротації кілька місяців. Все решта розтягнуто по великому фронту. У Херсоні є присутніми приблизно 15 тисяч росіян. Наших військ було зібрано 500 тисяч в рамках мобілізації. Ці війська проходять навчання вже кілька місяців не тільки у нас, але і за кордоном: у Польщі, Великобританії. Ми отримуємо значну частину сучасного озброєння. Цей контрнаступ потрібен і нам, і нашим партнерам. Вони несуть великі ризики, витрачають і політичні, і фінансові ресурси на підтримку України. І їм так само потрібно розуміти, для чого вони це роблять. 

Чи можемо ми звільнити всю окуповану територію? Ні. Але знакову частину можна звільнити. І якщо так станеться, то це буде означати, що увесь російський фронт почне сипатися. У нас вже не та ситуація, коли Росії можна дати шанс втекти. Вже є інший баланс сил. Позиції російських військ на правому березі Дніпра інші. З того, як наносяться удари нашими військами, то окупантам дають можливість відійти без військової техніки по тим переправам, які ще залишаються. Просто військовий відхід не буде дозволений. Але часткова втеча можлива. 

Щодо Миколаївщини. Це так само новий аспект нашої оборони, коли разом із фронтом була запущена система національного спротиву. На Півдні України не встигли все як слід підготувати і зробити. Там був присутній елемент зради. Бо коли росіяни зайшли на Херсонщину, то вони мали у себе навіть списки тероборони".

Фото: Суспільне Запоріжжя

Останні новини
Мультипредметний тест — 2023: особливості, нововведення, умови складання. Розповідають освітяни
Мультипредметний тест — 2023: особливості, нововведення, умови складання. Розповідають освітяни
Республіканці шантажують демократів — Осипенко про загрозу дефолту США
Республіканці шантажують демократів — Осипенко про загрозу дефолту США
Кіссінджер — найефективніший держсекретар США чи військовий злочинець?
Кіссінджер — найефективніший держсекретар США чи військовий злочинець?
"Ми друкуємося попри обстріли" — харківська учасниця Варшавського книжкового ярмарку
"Ми друкуємося попри обстріли" — харківська учасниця Варшавського книжкового ярмарку
Укрзалізниця планує запустити перші жіночі купе влітку, втім розглядає їх як тимчасовий крок — Шевченко
Укрзалізниця планує запустити перші жіночі купе влітку, втім розглядає їх як тимчасовий крок — Шевченко
Новини по темі
"Контрнаступ ЗСУ — це не про красиві атаки, як в кіно" — військовий аналітик
Боєприпаси, додаткові системи ППО та F-16: що отримає Україна після Рамштайну
"Нава" й "Борода": історія любові, яку не розлучила смерть та полон, "азовців" Валерії та Андрія Суботіних
Втеча колаборантів під прикриттям — мер Енергодара про "евакуацію" з міста
Спочатку знищити "Кримський" міст: Селезньов про послаблення півострова, як військового вузла окупантів