war

Комфорт та функціональність: якою буде військова форма для жінок

25.07.2022 р., 15:54

Міністерство оборони України разом з волонтерами працює над впровадженням уніфікованої жіночої військової форми. Більше про це в ефірі Українського радіо розповіла депутатка Київради, ініціаторка та засновниця Arm Women Now Ірина Никорак.

Програма:
Ведучі:

Чому досі не затверджені стандарти військової форми для жінок

Від початку збройної агресії Російської Федерації кількість жінок в українській армії почала дуже стрімко зростати. І йдеться не лише про медиків чи там працівників штабу. Після 2016 року було значно розширено перелік військових спеціалізацій, які можуть обіймати жінки, зокрема до них включено бойові позиції, і зараз жінки на рівні з чоловіками несуть службу, виконуючи ті самі бойові завдання. Якщо ми кажемо про всіх понад 50 тисяч жінок, які служать в ЗСУ, то серед них 37 тисяч — це саме військові спеціальності.

Окрім комфорту, основний акцент в контексті одягу лежить на функціональності. Жінка-військовослужбовиця, яка виконує завдання різної складності, повинна думати про те, як якісно їх виконати, а не про те, що їй не зручна форма, спадають штани чи потрібно підкотити рукава на кітелі.

Про форму для жінок в інших країнах

В армії Сполучених Штатів дуже прогресивні в цьому напрямку. Вони щороку вдосконалюють лекала, які в них відбуваються в 3D-моделюванні, і практично завжди випускають нові моделі жіночої військової форми. Ми маємо ці зразки форми і зараз продовжуємо замовляти нові, які вийшли в кінці 2021 року, і вже цього року вона була оновлена. В армії США навіть є форми для вагітних жінок та жінок, які годують немовлят. У них досить комфортні умови для жінок-військовослужбовиць в армії. Я думаю, що ми однозначно будемо запозичувати цей найкращий досвід. Так само армія Ізраїлю активно просуває зручні для жінок можливості. У них також є жіноча форма.

В інших арміях світу, де невелика кількість жінок, універсальна форма, але адаптована під жіночу фізіологію. Тобто передбачені додаткові фіксатори на талії в штанах, відшиваються кітелі маленьких розмірів, розпаровуються штани та кітелі різних розмірів, тому що жіноча та чоловіча антропометрія досить сильно відрізняються.

Якою буде форма для жінок в Україні

Враховуючи те, що в нас зараз затверджена універсальна польова форма, яка відшивається за чоловічою розмірною сіткою, а вона включає штани та кітель, то, відповідно, жіноча форма не буде відрізнятися від чоловічої візуально. Це також будуть штани та кітель, які відшиватимуться за жіночою розмірною сіткою. Ми докладаємо досить багато зусиль до того, щоб вдосконалити ці лекала, відшиваємо тестові партії, передаємо дівчатам, тестуємо і покращуємо.

Чому волонтерський рух долучився до створення форми

В кінці квітня до нас надійшов запит з Харківського напрямку. Дуже попросили декілька чоловічих форм і маленького розміру чоловічу форму для жінки. Ще тоді я досить здивуватися, тому що жінка обіймала таку військову спеціалізацію, як артилериста. І мені було дуже дивно, чому вони просять саме чоловічу форму маленьких розмірів. Я не знала про те, що в нашій армії немає жіночої військової форми. Тому ми ухвалили рішення, що хочемо допомогти нашим жінкам почуватися комфортно та функціонально. Тож ми збираємо кошти для того, щоб відшивати перші тестові партії, поки не буде затверджено стандарт форми.

Зараз ми відшиваємо партію з 200 костюмів. Очікуємо на якісну фурнітуру і будемо передавати дівчатам на передову. Це штани та кітель, а також штани з убексом — тактичною рубашкою, яка досить популярна серед наших жінок і є комфортною.

Я більш ніж впевнена, що Міністерство оборони цілковито готове до того, щоб затверджувати цю уніфіковану форму, і ми максимально співпрацюємо в цьому напрямку і надаємо допомогу, яка від нас потрібна.

Фото: armyinform.com.ua

Комфорт та функціональність: якою буде військова форма для жінок

Новини по темі