war

Український підрозділ "Аеророзвідка": як ударні дрони допомагають ЗСУ на полі бою?

20.06.2022 р., 21:19

Український підрозділ "Аеророзвідка" з 2014 року сприяє силам безпеки та оборони України в боротьбі з російськими загарбниками. Як ударні дрони допомагають ЗСУ на полі бою? Про це в ефірі Українського радіо розповів представник цієї громадської організації.

Програма:
Ведучі:

Про 24 лютого і початок повномасштабного вторгнення Росії 

У нас було передчуття, що цей момент колись настане, тому що вся історія нас вела до того, що рано чи пізно наш сусід буде починати повномасштабну війну і вводити свої війська. Тому ми розуміли, що це відбудеться і намагалися все зробити для того, щоб ми не зустрічали їх з голими руками. Відтак, до оборони Київщини ми долучилися в перший день. Вся "Аеророзвідка" — це до ста постійних членів, які мають різні ступені залучення.    

Про створення власних коптерів 

У 2016 році у нас була відкрита програма з розробки, коли ми почали робити перші прототипи. Вже у 2019 році була повністю "обкатана" модель, яка використовувалась під час спецоперації в зоні АТО. Тому можна сказати, що з 2019 року була постійна модель, яка працювала з військовими. 

До 24 лютого було виготовлено близько 50 комплексів. Ми робимо саме октокоптери, які мають вісім моторів, адже це додає елемент більшої надійності. У нас були випадки, коли при обстрілі влучали в один з моторів, і рама поверталася назад вже без нього. Якби така ситуація трапилася з квадрокоптером, який має чотири мотори, то в нього такої можливості не було б. Хоча квадрокоптери менші за розміром, і їх зручніше перевозити. Тобто обидва коптери мають як переваги, так і недоліки. Все залежить від потреб та ситуації. 

Про особливість українських коптерів 

Ворожі дрони приходили до нас, щоб завоювати. Ми оборонялись. І у нас ударні дрони. Ми отримуємо дані від безпілотного літального апарату "Лелека", і з цими даними знаходимо російську техніку і вражаємо її. Тобто ми максимально наносимо пошкодження, щоб чи повністю вивести її з ладу, чи зробити так, щоб вона не працювала якийсь час. 

Про коптери, які на озброєнні в ЗСУ 

Ми — громадська організація. Дрони у нас робляться чи на волонтерських засадах, чи є донатори, чи є підприємці, які хочуть їх робити. У нас були випадки, коли у людей є бізнес, і вони кажуть, що хочуть зробити свій внесок, дають гроші на комплекс і хочуть дати ім'я цьому дрону, який буде знищувати ворогів. 

Наразі є певні труднощі з логістикою, тому важко отримати певні деталі. Але ми максимально намагаємось все робити, щоб дронів було все більше і більше. Зараз дрон в армії — це не якесь диво, як було п’ять років тому. Люди до цього звикають і розуміють, що дрон має своє місце в армії та на полі бою. І дрон — це такий самий розхідний матеріал, як і патрони. Їх можуть знищувати, але ми все робимо для того, щоб їх було багато. 

І якщо один дрон може знешкодити навіть одну чи дві одиниці російської техніки, це вже буде добре. Тому що різниця у собівартості тої техніки і нашого дрона дуже велика. Крім того, кожна знешкоджена російська техніка — це збережені життя простих людей чи наших воїнів. 

Чи можуть коптери в майбутньому стати експортною продукцією України 

Я був би готовий до такого кроку, але лише в межах того, що ми допоможемо таким країнам, як Польща, Латвія та Литва, аби ми разом оборонялися від такого сусіда, як Росія. 

Фото: facebook.com/aerorozvidka

Український підрозділ "Аеророзвідка": як ударні дрони допомагають ЗСУ на полі бою?

Новини по темі