war

Марина Бардіна: "Ухвалення Стамбульської конвенції показує ставлення України до прав людей"

20.06.2022 р., 21:09

Верховна Рада України підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція). "За" проголосували 259 народних депутатів, "проти" — 4, утрималися — 25. Країни, що приєдналися до конвенції, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне та сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти і стерилізацію. Чому це важливо для України прокоментувала в ефірі Українського радіо заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Марина Бардіна.

Програма:
Ведучі:

Ухвалення Стамбульської конвенції — сильний сигнал для наших європейських партнерів, щоб показати ставлення України до прав людини. Дуже позитивно, що наш парламент зміг такий документ ухвалити. Україна підписала цю Конвенцію і розробляла її понад 10 років тому, але  не ратифікувала. Це основоположний документ у питаннях захисту жінок, дітей, чоловіків та інших членів родини від домашнього насильства.

Торік в Україні зафіксували 325 тис. випадків домашнього насильства

Статистика в Україні свідчить не про те, що в нас збільшується кількість випадків домашнього насильства, а про те, що люди дедалі менше замовчують його. Частіше це сприймається у сім’ях як ненормальність і люди звертаються до правоохоронних органів.

2021-го року до поліції надійшло 325 тисяч заявок — це на 50% більше, аніж за 2020 рік. Держава має забезпечувати належні умови реагування, надання фізичної і психологічної допомоги. Цей документ підштовхує до того, щоб в Україні з кожним роком дедалі більше розвивалася підтримка жертв домашнього насильства, щоб ми це явище якомога швидше викорінили з українських родин і наших взаємовідносин.

Про позицію Ради Церков

Церква була занепокоєна поняттям "гендер", яке є у Стамбульській конвенції, вважаючи, що це ігнорування факту наявності біологічних статей, що характеризують жінку чи чоловіка.

Для мене як людини віруючої дуже важлива позиція Ради Церков. Ми неодноразово на рівні Уряду збиралися з представниками Ради Церков, обговорювали цей документ, оскільки було велике бажання досягти згоди і компромісу, щоб об’єднувати суспільство, а не ділити його.

До Конвенції були прописані норми, які турбували представників релігійних спільнот. Жодним чином Стамбульська конвенція не впливає на устрій української родини. Усе те, що прописано у Сімейному кодексі і Конституції є основоположним для України і наших людей. З кимось знайшли взаєморозуміння, з кимось не знайшли, але врахували всі занепокоєння.

Російська пропаганда відігравала свою роль, щоб цей документ не був у нас ухвалений. Російська церква протидіяла ратифікації цієї Конвенції, також сам президент РФ неодноразово висловлював своє нерозуміння до слова "гендер", що це буцімто якесь мракобісся. Але насправді в українських законах із 2005 року використовується слово "гендер". У чинному законодавстві про працю так само використовуються усі положення, які дублює Стамбульська конвенція. Тому ці занепокоєння були зайвими.

Президент Зеленський запропонував ратифікувати Конвенцію "з обмеженнями". Цей додатковий документ дозволить владнати більшість застережень, які висувала Всеукраїнська рада церков.

Устрій родин лишається традиційним. Це для нас велика цінність. Ніяких гендерних ідеологій Стамбульська конвенція не несе. Наше завдання сьогодні зробити все можливе, щоб стати офіційно частиною європейської сім’ї. Це обов’язок парламенту.

Фото: Amnesty International Ukraine

Марина Бардіна: "Ухвалення Стамбульської конвенції показує ставлення України до прав людей"

Новини по темі