"В нас вже дозволені лікзасоби на основі канабісу але вони високовартісні". Експерт про плюси й мінуси законопроєкту щодо медичної коноплі

"В нас вже дозволені лікзасоби на основі канабісу але вони високовартісні". Експерт про плюси й мінуси законопроєкту щодо медичної коноплі

Кабмін підтримав законопроєкт "Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності". Як зазначили у Міністерстві охорони здоров'я: "Ми розуміємо негативні наслідки війни на стан психічного здоров’я. Ми розуміємо кількість людей, які будуть потребувати медикаментозного лікування внаслідок цього впливу. І ми розуміємо, що немає часу чекати." Про всі плюси і мінуси використання і обігу канабісу розповів в ефірі Українського радіо Костянтин Косяченко, доктор фармацевтичних наук, професор.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

"Це вже не перший крок. Вже був внесений законопроект, який пішов на доопрацювання. Зараз вже Міністерство охорони здоров'я внесло цей законопроєкт. Потрібно це питання обов'язково вирішувати в наукових цілях. Ці препарати треба досліджувати. Що стосується обігу: в нас вже дозволено лікарські засоби на основі канабісу. Вони доволі високовартісні. Цей закон не дасть можливості вирощувати його всюди і скрізь. Не можна буде його курити де попало, кому попало. Повинні бути обмеження. Цей закон регулює вирощування конопель. 

В усьому світі це питання добре врегульоване: канабіс вирощується в закритих приміщеннях, можна брати тільки певні зерна, у певних виробників. Те, що наша держава іде в цьому напрямку, це дуже важливо. Канабіс не є панацеєю від усіх хвороб, у нього є чітко визначене медичне застосування, і погано, що він у нас не застосовується". 

За словами Костянтина Косяченка, "канабіс часто застосовується при психічних розладах, як знеболювальне, у онкохворих. У тих, хто хворий на СНІД, канабіс викликає апетит. Це непоганий препарат, який застосовується в багатьох країнах світу, проте наукової бази ще недостатньо, щоб зрозуміти весь спектр, де його можна ще застосовувати. Також він застосовується в посттравматичному синдромі, при депресивних станах" - зазначив професор. 

В Міністерстві охорони здоров'я вже підготували законодавче підґрунтя для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва.

Як зазначено на сторінці Віктора Ляшка у Фейсбуці, комунікаційні кампанії проти виробництва препаратів канабісу свідомо ототожнюють ліки на його основі та канабіс, що перебуває в незаконному обігу, з метою нівелювати цінність його як лікарського засобу та дискредитувати саму ідею його використання в медичних цілях. "Медичний" канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії.

Разом з тим, Міністерство охорони здоров'я пропонує встановити жорсткий контроль над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів.

Для довідки: Коноплі містять психоактивні речовини, які називаються канабіоїдами. Їх хімічний склад містить дві найбільш вивчені речовини — тетрагідроканабінол (ТГК — THC) і канабідіол (КБД — СBD). Обидві мають потенційні терапевтичні властивості, але їх дія відрізняється: THC збуджує нервову систему та спричиняє відчуття задоволення (рекреаційний канабіс). СBD, натомість, не має вираженої психотропної дії — ця речовина розслабляє та знеболює. Тому у медичній практиці застосовується саме СBD. 

Через заборону обігу медичного канабісу в Україні, його як правило шукають і не знаходять на так званому "чорному" ринку. Або їдуть до  країн Європи, Латинської Америки, Австралії або деяких штатів США де його обіг у медичних цілях дозволений. 

У Канаді, ПАР, Грузії, Мексиці, Уругваї та в деяких штатах США легалізовано використання конопель і з не медичною метою. Легалізацію обумовлюють зменшенням обігу важких наркотиків серед населення та боротьбою з наркоторгівлею.

Фото: www.webmd.com