Чи допоможуть нові поставки зброї зупинити наступ Росії. Аналізує експерт

Чи допоможуть нові поставки зброї зупинити наступ Росії. Аналізує експерт

На авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася зустріч 40 міністрів оборони різних країн, де йшлося про передачу озброєння для України. Військовий аналітик, директор Фонду компетентної допомоги армії "Повернись живим" Тарас Чмут прокоментував, чи допоможуть нові поставки зброї зупинити наступ Росії, яке озброєння зараз Україні найбільш потрібне та якою може бути активність росіян в Чорному морі.

0:00 0:00
10
1x

Чи допоможуть нові поставки зброї зупинити наступ Росії

Однозначно, так. Але це залежить від того, наскільки швидко вони будуть в Україні. Тобто це питання готовності цих країн результатом, тобто передачею техніки, підтвердити свої слова. Тому що між політичними заявами і наявністю озброєння в Збройних Силах інколи проходять місяці.

Яке озброєння зараз Україні найпотрібніше 

Нам потрібно, по-перше, збільшення глибини враження за рахунок отримання реактивних систем залпового вогню та тактичних ракет, наприклад комплекс "Марс". По-друге, посилення протиповітряної оборони за рахунок зенітних ракетних комплексів середнього радіусу дії. Якщо нам дадуть цю зброю, потрібно буде навчати, як користуватися нею. Але оскільки вибору у нас немає, ми це маємо зробити якомога швидше.

На цю тему — Головні 5 підсумків зустрічі міністрів оборони на авіабазі "Рамштайн"

Про можливість десантних висадок росіян в Чорному морі 

Росія продовжує зберігати досить великий потенціал на морі. Насамперед вона використовує кораблі як носії крилатих ракет "Калібр" для нанесення ракетного удару на значні відстані. При цьому вона зберігає можливості для проведення тактичного десанту, наприклад, на півдні Одещини. Якщо ми говоримо про великі десантні кораблі 775 проєкту, то є певні ризики, що ми нанесемо вогневе ураження і так само потопимо їх, як і крейсер "Москву". Але якщо мова йде про малі десантні катери типу "Раптор", то росіяни можуть їх застосовувати в даному регіоні. І у тих випадках, коли були зіткнення, ми себе гідно проявляли. 

Наразі зарано говорити про те, що російський Чорноморський флот обезголовлений і тепер буде сидіти тільки в Севастопольській бухті. Крейсер "Москва" — це більше про ідеологічну поразку, аніж про практичну шкоду військовій компоненті. Основа їх флоту — шість дизельних підводних човнів з крилатими ракети, три нових фрегати, чотири малі ракетні кораблі, а також додаткові сили, які забезпечують охорону водного району. Тепер вони будуть ризикувати підходити ближче до українського берега, побоюючись ураження з берегової лінії. Тому вони відійшли на певні відстані ближче до Севастополя, ближче до центру Чорного моря для того, щоб бути не в зоні досяжності в 200-250 км. 

Про допомогу Фонду "Повернись живим"

Наразі ми концентруємось на автомобілях, а саме — на підвищенні мобільності вогневих груп з ПЗРК та ПТРК, на засобах зв'язку і управлінні, а також на безпілотниках для того, щоб артилерія, яку ми отримаємо від західних партнерів, могла коригуватися в режимі реального часу українськими безпілотниками. 

Фото: Getty Images