Україна отримає 100 мільйонів доларів на стипендії студентам

Україна отримає 100 мільйонів доларів на стипендії студентам

Світовий банк виділить Україні 100 мільйонів доларів на виплати стипендій студентам вищих навчальних закладів.

Про це повідомляє пресслужба фінустанови.

"Уряд України та Світовий банк ухвалили рішення щодо екстреної допомоги для фінансування стипендіальних програм у галузі вищої освіти у навчальному році 2021-2022. Завдяки новому компоненту у спільному проєкті Міністерства освіти України та Світового банку "Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів" надається фінансування у розмірі майже 100 мільйонів доларів США для відшкодування бюджетної програми уряду у секторі вищої освіти", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають у Світовому банку, допомога дозволить виплачувати у 2021-2022 навчальному році академічні стипендії для 172 тисяч студентів та соціальні стипендії для 50 тисяч студентів стипендіальних програм.

У фінустанові пояснили, що через російське вторгнення багато родин втратили можливість підтримувати освіту своїх дітей.

"Академічні та соціальні стипендії і є таким необхідним додатковим джерелом доходу для студентів, особливо для дітей з бідних сімей. Ці стипендії допоможуть Україні зберегти людський капітал для своєї реконструкції та розвитку", — сказав  регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.

Окрім того, ці стипендіальні програми допоможуть студентам забезпечити свої основні потреби та послуги, зрештою, сприятимуть продовженню освітньому процесу та покращенню результатів навчання, наголосив він.

Зазначимо, Світовий банк 14 березня оголосив про виділення майже 200 мільйонів доларів додаткового та перепрограмованого фінансування для підтримки соціальних послуг України.

Фото: Shutterstock