Коноплі проти ковіду, "радіоактивні ПЛР" та щеплення дітей: чим запам’ятався минулий тиждень пандемії коронавірусу

Коноплі проти ковіду, "радіоактивні ПЛР" та щеплення дітей: чим запам’ятався минулий тиждень пандемії коронавірусу

Минулого тижня велись розмови про зміни обмежень, пов’язаних з пандемією, щеплення дітей та тривалість ковід-сертифікатів. Не бракувало й наукових та антинаукових вірусних новин.

 

Що зміниться в Україні

Заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрової трансформації Марія Карчевич в ефірі одног з телеканалів повідомила про те, що Україна невдовзі приєднається до глобальної мережі Covid-сертифікатів, яка охоплює понад 80 країн світу. Однак термін дії сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу скоротять до дев'яти місяців. Карчевич зазначила, що у грудні Європейська комісія скоротила термін дії Covid-сертифікатів про вакцинацію, це рішення вже набуло чинності – тож у країнах ЄС сертифікати діють 270 днів. Аналогічне рішення на рівні українського законодавства може бути ухвалене вже цього тижня. 

Ще одне потенційне новведення ймовірне в Україні: невдовзі можуть почати вакцинувати від коронавірусу дітей віком від п’яти років. Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю BBC News Україна. "Досвід інших країн, де вже проводять такі щеплення, показує, що це безпечно. Що завдяки щепленням від ковіду попереджають спалахи в організованих колективах. Ми плануємо розглянути вакцинацію дітей від 5 років орієнтовно з квітня" – зазначив Ігор Кузін.

"Радіоактивний ПЛР" і "пандемії немає"

Не перестають вражати уяву вигадки маніпуляторів на тему ковіду. Цього разу у соцмережах поширюють відео, яке нібито доводить, що ПЛР-тести є радіоактивними і, відповідно, небезпечними. На відео жінка, що розмовляє німецькою, підносить паличку з ПЛР-тесту до приладу, який починає пищати. Підпис до відео російською повідомляє: "Радіоактивні тести ПЛР". 

Однак перед нами типовий відеофейк. На відео паличку для ПЛР-тесту підносять до приладу, який визначає напруженість електричного поля. Цей прилад не призначений для вимірювання радіоактивного випромінювання. 

Крім того, прихильники конспірології вкотре заявляють, ніби пандемія COVID-19 — фейкова. Цього разу для обгрунутвання цієї тези маніпулятори пишуть, що у жодному із 1500 зразків людей, які отримали позитивний результат тестів на COVID-19, не вдалося виявити COVID. Стверджується, що всі зазначені особи "хворіють на грип А і, меншою мірою, на грип B". Таке дослідження нібито проводив учений імунолог-вірусолог доктор Дерек Кнаус із лабораторії в південній Каліфорнії, і через виявлене "масове шахрайство" він подав до суду на CDC. Однак при перевірці цієї інформації виявилося, що вченого-імунолога, який нібито "проводив" таке "дослідження", не існує. Однак COVID-19 – реальна потенційно важка гостра респіраторна інфекція, яка може мати як легкий, так і важкий перебіг. Діагностувати вірус можна за допомогою ПЛР-тестів чи тестів на антитіла – нагадують фахівці ресурсу StopFake. 

Науковий факт: коноплі допоможуть запобігти ковіду

Сполуки коноплі можуть запобігти COVID-19. Вони не дозволяють коронавірусу SARS-CoV-2 проникати в здорові клітини людини.

Такого висновку дійшли дослідники з Університету штату Орегон. Результати дослідження були опубліковані в Journal of Nature Products, повідомляє Bloomberg.

Вчені заявили, що дві сполуки, які зазвичай зустрічаються в коноплях  – каннабігеролова кислота (CBGA,) і каннабідіолінова кислота (CBDA) – мають потенціал для боротьби з коронавірусом.

Дослідження не включало введення харчових добавок людям або порівняння рівня інфікування у тих, хто вживає сполуки, з тими, хто цього не робить.

Однак було виявлено, що сполуки коноплі зв’язувалися з шипоподібними білками вірусу SARS-CoV-2 і блокували можливість патогену заражати людей.

Річард ван Брімен, дослідник з Глобального інноваційного центру коноплі штату Орегон зокрема пояснив: "Ці сполуки можна приймати перорально і вони мають довгу історію безпечного застосування для людей. Вони мають потенціал для запобігання та лікування інфекції SARS-CoV-2."

Втім, подробиці досліджень, вочевидь, засмутять прихильників легалізації канабісу. Користь для запобігання вірусному зараженню клітин має надходити від канабіноїдних кислот, які чутливі до тепла. Їх не потрібно палити, інакше це перетворить їх на канабідіол, і тоді це не спрацює як противірусний ефект.

За його словами, канабіноїдні кислоти у великій кількості містяться в коноплях і в багатьох екстрактах конопель.

"Вони не є контрольованими речовинами, такими як тетрагідроканабінол, психоактивний інгредієнт марихуани, і мають хороший профіль безпеки для людей", - додав ван Брімен.

Він також наголосив, що куріння канабісу не забезпечує жодного захисту від вірусу, який викликає COVID-19.

Останні новини
Військове кладовище почнуть будувати у середині червня – в.о. Міністра у справах ветеранів
Військове кладовище почнуть будувати у середині червня – в.о. Міністра у справах ветеранів
"Єдині вікна" у ЦНАПах, єКабінет, реабілітація та інструменти для розвитку – Порхун про нову ветеранську політику
"Єдині вікна" у ЦНАПах, єКабінет, реабілітація та інструменти для розвитку – Порхун про нову ветеранську політику
"Це не телешоу, не боротьба за популярність... Це реальні люди з реальними історіями", – Мстислав Чернов
"Це не телешоу, не боротьба за популярність... Це реальні люди з реальними історіями", – Мстислав Чернов
Катерина Радченко: Мета нашого проєкту — порушити глобальну тишу
Катерина Радченко: Мета нашого проєкту — порушити глобальну тишу
У межах Чорного моря має активніше діяти НАТО — Риженко
У межах Чорного моря має активніше діяти НАТО — Риженко
Новини по темі
Збиття російських ракет в українському небі для правомірного захисту не є нападом на РФ ― Гопко
Окупанти втрачають 50-70% техніки ― комбат Федоренко про битву за Часів Яр
Санкції ЄС проти Фрідмана та Авена залишилися ― юристка
На Близькому Сході ненависть довга, але війни короткі — Семенюк про конфлікт Ірану та Ізраїлю
Після знищення "Москви" Україна повернула контроль над цивільним судноплавством — Плетенчук