war

"Нам може бути корисним досвід Румунії, яка для вступу в НАТО звільнила всіх офіцерів, пов'язаних з Росією" — військовий експерт

20.10.2021 р., 16:01

19 жовтня до Києва з візитом прибув Ллойд Остін, Міністр оборони США. Під час зустрічі з міністром оборони України Андрієм Тараном, Ллойд зазначив, що "США мають намір підтримувати оборонну реформу в Україні до досягнення нею критеріїв членства в НАТО". Також голова Пентагону зустрівся з Президентом Володимиром Зеленським, на зустрічі з яким наголосив, що "США залишаються відданими підтримці права України визначати власну майбутню зовнішню політику". Про те, чим ця подія є знаковою для України, США і світу, про результати цього візиту і перспективи міжнародної співпраці в ефірі Українського радіо розповів Олександр Мусієнко, керівник Центру військово-правових досліджень.

Програма:
Ведучі:
    • Володимир Лукін

Про перспективи та результати візиту голови Пентагону в Україну

"Перш ніж говорити про результати та перспективи візиту голови Пентагону в Україну, насамперед слід окреслити мету. Вона складається з трьох цілей: 

1) Висловити підтримку Україні в її протистоянні Росії. 

Ми почули чіткі дефініції і визначення від голови Пентагону про те, що речі треба називати своїми іменами, і саме РФ називати державою, яка розпочала війну проти України. Також ми почули заяви про підтримку України на шляху до НАТО, і що США готові сприяти нам у цьому процесі. 

2) Військово-оборонна складова

Її я поділю на декілька підрозділів. США спільно з Британією, Румунією і Грузією, проводять систематичну роботу і намагаються вибудовувати південно-східний фланг НАТО в Європі. Завдяки цьому за останні роки в декілька разів зросла кількість військових навчань, які проводить Україна спільно з країнами НАТО, а особливо з Британією та США. Збільшилася кількість кораблів НАТО, які з’являються в акваторії Чорного моря і заходять в Одеський порт. Також зі сприяння Британії та США розпочалася програма реалізації будівництва військово-морських баз для Українських військово-морських сил. Планується постачання зі США, окрім катерів типу "Айленд", катерів типу "Mark III" i "Mark IV", що вплине на зміцнення наших військово-морських сил.  

Активно нарощується співпраця з Грузією, Румунією, Болгарією у контексті захисту і протистояння загроз зі сторони Росії у Чорному морі". 

3) Ознайомлення зі станом і перспективами українського війська. 

За словами Олександра Мусієнка, йдеться про ознайомлення з процесом переходу української армії на стандарти НАТО, з ситуацією у сфері управління військами, як відбувається забезпечення, логістика, наскільки ефективно Україна просувається у спільних військових навчаннях із американцями.

Про досвід українських військових, яким вони діляться на спільних навчаннях з американцями 

"Україна фактично зараз є єдиною державою (не враховуючи тих країн, на території яких перебувають російські військові з приватних компаній у невеликій кількості), яка має реальний досвід протистояння Росії у війні з залученням окремих груп регулярних і нерегулярних військових формувань. Також слід враховувати, яку розвідувальну інформацію отримує наша українська воєнна розвідка, яка діє у військових частинах операцій об’єднаних сил. Інформація про наші способи протидії противникові, плани Росії у Чорному морі, ведення бойових дій у різних умовах (міських, наближених до міських). Насправді нам є чим поділитися і є чому повчитися", — стверджує керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Чи можна вважати візит Ллойда Остіна демонстрацією перебування України у сфері інтересів США

"Безумовно. Саме тому Україна і Грузія були обрані для візиту Ллойдом Остіном. Україна насправді уже здійснила багато реформ на шляху до НАТО, ще багато потрібно здійснити. 

Зараз вибудовується спільний оборонний фланг: Україна-Румунія-Грузія, маю сподівання, що до наших спільних оборонних ініціатив долучиться ще й Болгарія. 

Для нас може бути корисним досвід Грузії та Румунії. Грузини завжди відгукуються на наші пропозиції спільних навчань по Чорному морі, щоби вивчати нашого спільного противника. Зі сторони України завжди йдуть меседжі у сторону Грузії, щоби консолідувати зусилля по наближенню співпраці з Альянсом і вступу.

Румунія задля того, щоби вступити до НАТО, провела одну ключову реформу — вона звільнили з військової служби усіх старших офіцерів, хто мав зв’язки з Росією, КДБ чи збройними силами Радянського союзу. Цю умову вони виконали швидко і рішуче, і це стало однією із підстав, чому вони швидше наблизились до НАТО. Цей досвід Румунії може бути і корисним для нас", — розповів Олександр Мусієнко.

Фото — Facebook Олександра Мусієнка

"Нам може бути корисним досвід Румунії, яка для вступу в НАТО звільнила всіх офіцерів, пов'язаних з Росією" — військовий експерт

Новини по темі