war

"Ситуація катастрофічна": економічна оглядачка прокоментувала, наскільки Україна готова до нового опалювального сезону

24.09.2021 р., 21:57

Як заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, Україна готова до нового опалювального сезону, а тарифи на "комуналку", зокрема на газ, не будуть зростати. Економічна оглядачка Наталя Прудка в ефірі Українського радіо прокоментувала, наскільки справді уряд підготувався до опалювального сезону.

"Я думаю, що Шмигаль має на увазі технічну готовність, тобто влітку, мабуть, перевірили теплові магістралі під тиском. Мене трохи дивує заява прем'єра, тому що ситуація в "Теплокомуненерго" зовсім інша. Прем’єр висловлює оптимізм, але ситуація катастрофічна. Держава вже третій рік не компенсує виробникам тепла, тобто підприємствам "Теплокомуненерго", різницю тарифів. З державного бюджету не виплачено 30 мільярдів гривень компенсації. Влітку цього року був ухвалений закон про реструктуризацію газових боргів, і всі мріяли, що до початку опалювального сезону він буде виконаний і компенсації, передбачені в бюджеті, будуть виплачені, а підприємствам буде за що купувати газ. Але закон прийняли, депутати пішли у відпустку і в результаті нічого не зроблено: ніякої компенсації не передбачається до початку опалювального сезону", ― зазначила Наталя Прудка.

За словами Прудкої, "в липні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг передала право встановлювати тарифи місцевим органам влади, але ніякі підзаконні акти не прийняті, тому, мабуть, і заявив Шмигаль, що поки що тарифи будуть такі, як були минулого року".

"Якщо тарифи будуть такими, як минулого року, це означає,що опалювальний сезон почнеться, правда, невідомо коли, а газ не закуплений підприємствами "Теплокомуненерго", тобто комунальникам газ буде постачати "Нафтогаз" в борг і відразу буде нараховувати нові штрафні санкції і пені, а там вони вже вимірюється в мільярдах. І в цьому законі повинні була бути вирішена доля цих штрафних санкцій. Тобто з підприємств "Теплокомуненерго" будуть стягуватися кошти, які могли б піти на модернізацію котелень і зробити їх  роботу ефективнішою. Тобто нам поки що обіцяють, що тарифи не будуть змінені, але що буде з підприємствами "Теплокомуненерго" ― сказати важко. Буде комунальний вибух", ― сказала економічна оглядачка.

Крім того, Прудка наголосила, що наразі склалась особлива ситуація є з постачанням газу для підприємств бюджетних організацій, тобто для дитячих садків, лікарень, шкіл.

"Їм уже пропонують ціну по 35 грн, і мер Києва Віталій Кличко виступив з заявою, що уряд повинен обмежити ціну до 11,2 грн для бюджетних організацій. Тому що для підприємств "Теплокомуненерго" "Нафтогаз" продає газ по ціні 7,42 грн з ПДВ, але без доставки. Крім того. оскільки виросла доставка, отже, і тарифи на на теплі послуги повинні вирости. Доставка газу для різних областей буде різна ― близько 2 грн. У сумі все близько 10 грн. А для підприємства державних установ ціна ринкова, і коли місцева влада у вересні минулого року формували бюджет, ніхто не закладав таку суму за газ, як 30-37 грн, а закладали 6-7 грн", ― сказала вона. 

Фото: pexels.com

"Ситуація катастрофічна": економічна оглядачка прокоментувала, наскільки Україна готова до нового опалювального сезону

Новини по темі